Newsy: Manley Labs Headphone Amplifier

Manley_Labs_Headphone_Amplifier_HiFi_Philosophy_01   Tegoroczna odsłona odbywających się w Las Vegas targów technologicznych CES nie obfitowała w zbyt wiele ekscytujących premier sprzętowych, zwłaszcza tych dotyczących słuchawkowego audio. Jednym z nielicznych wyjątków była prapremiera nowego lampowego wzmacniacza słuchawkowego od sławnej amerykańskiej manufaktury Manley Labs. Nowa konstrukcja została ochrzczona po prostu Headphone Amplifier.

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy odkrywaniu nowego dzieła Manleya, jest jego nietypowa bryła, designersko odbiegająca wyraźnie od dotychczasowych tworów tej marki. Kanciaste, niekiedy wręcz toporne kształty, znane chociażby z bardzo cenionego wzmacniacza Stingrey, zostały zastąpione obłymi wyokrągleniami, w zmyślny sposób tworzącymi na tyle urządzenia przestrzeń, którą użytkownik może wykorzystać jako stand słuchawkowy. Patrząc na grafiki dostarczone przez producenta można wnioskować, iż będzie on w stanie pomieścić nawet najobszerniejsze słuchawki, jak chociażby prezentowany na zdjęciach HiFiMAN HE1000. Całość obudowy wykonano z aluminium, wzbogaconym dodatkowo wstawkami z orzecha amerykańskiego.

Czytając specyfikacje można prędko wnioskować, iż nie tylko sfera wizualna winna budzić uznanie. Najistotniejsza wydaje się informacja o możliwości przełączania w locie trybu pracy, bowiem topologia umożliwia działanie zarówno w trybie Push-Pull, jak i Single-Ended. Nie są to jednak jedyne środki, jakie producent przedsięwziął aby maksymalnie zoptymalizować pracę wzmacniacza z licznymi modelami różnorodnych słuchawkowych konstrukcji. Nabywca urządzenia może też w łatwy sposób wybrać jeden z trzech zakresów impedancji sygnału wyjściowego, umożliwiając dokładne dostrojenie do słuchawek o oporności od 12 do aż 600 Ohm. Producent podkreśla również znaczenie zastosowanego przez siebie, opatentowanego transformatora wyjściowego MANEY IRONⓇ, który produkowany jest w całości ręcznie w kalifornijskiej siedzibie firmy.

Manley_Labs_Headphone_Amplifier_HiFi_Philosophy_03 Manley_Labs_Headphone_Amplifier_HiFi_Philosophy_04 Manley_Labs_Headphone_Amplifier_HiFi_Philosophy_05 Manley_Labs_Headphone_Amplifier_HiFi_Philosophy_06

 

 

 

 

Układ Manley Headphone Amplifier został oparty o jedną parę lamp sterujących 12AT7A oraz dwie pary lamp mocy 6AQ5, słynących z dodawania znacznych ilości oddechu do przekazu muzycznego przy jednoczesnym jego ociepleniu i przyciemnieniu. Układ wzmacniania jest w stanie oddać maksymalnie 1W mocy.

Kolejnymi punktami specyfikacji wartymi odnotowania jest użycie w Headphone Amplifier zbalansowanego, krokowego potencjometru, działającego na zasadzie drabinki rezystancyjnej. Wiąże się to z symetryczną topologią urządzenia, które pełnię swoich sonicznych umiejętności  powinno ujawniać za pośrednictwem ukrytego na tylnym panelu 4-pinowego wyjścia słuchawkowego, choć oczywiście nie zabrakło też klasycznego wyjścia Jack 6,3mm. Jak przystało na nowoczesny wzmacniacz słuchawkowy, firma Manley zaimplementowała do swojej najnowszej kreacji w pełni wyodrębniony stopień przedwzmacniacza, funkcjonujący w całkowitym odcięciu od stopnia wzmacniacza słuchawkowego, który w trybie pre zostaje zdezaktywowany. Ponadto słuchacz ma możliwość manipulowania wzmocnieniem basu oraz sopranu przy pomocy dwóch niezależnych analogowych pokręteł, które można również całkowicie odciąć od ścieżki sygnału za pomocą funkcji bypass.

Cena urządzenia została oszacowana na 2,995 dolarów amerykańskich, a jego dostępność jest przewidziana na maj bieżącego roku.

Polskim dystrybutorem marki Manley jest firma: 

1017635_810329512316735_1480235842_n

 

 

3 komentarzy w “Newsy: Manley Labs Headphone Amplifier

  1. gość44 pisze:

    Gdzie jest wyjście Jack 6,3mm, także z tyłu urządzenia?

  2. ductus pisze:

    Opis wzbudza ciekawość, choć estetyka obudowy jakoś mi nie podpada. Co nie znaczy, że dźwiękowo może być świetny. Posłuchać będzie więc warto. Miejmy nadzieję, że to ustrojstwo napędzi też porządnie magnetostaty Audezee, nie tylko Hifimana HE1000.
    Pozdrawiam Stefan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy