Newsy: III Audiofil 2017 już w najbliższy weekend!

thoeress-f2a11-4-internal   Już w najbliższy weekend we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja cyklicznych pokazów audio, znanych pod nazwą Audiofil, których organizatorem i patronem jest znany meloman Pan Piotr Guzek. Nadchodząca impreza poświęcona zostanie nowym produktom należącymi do portfolio firm Audio Atelier i Moje Audio. Poniżej zamieszczamy zaproszenie wymienionych dystrybutorów na nadchodzące wydarzenie:

Drodzy Pańśtwo,

   Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna dwudniowa prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona już w najbliższy weekend, w dniach 7.10 i 8.10. bieżącego roku, w godzinach:  od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!

Na wystawę zaprosiliśmy jedną z najciekawszych postaci europejskiej  sceny audio, właściciela i głównego konstruktora Thöress Puristic Audio Apparatus, Pana Reinharda Thöressa.

Thöress to niewielka manufaktura sprzętu audio, znana przede wszystkim entuzjastom ciężkiego kalibru. Na kompletną ofertę składa się na dzień dzisiejszy w sumie osiem produktów; dwa przedwzmacniacze (w tym jeden gramofonowy), dwie monofoniczne końcówki mocy, dwa modele kolumn podłogowych oraz dwa wzmacniacze zintegrowane.

Szybki rzut oka na specyfikację oraz wygląd rzeczonych produktów daje bardzo konkretną informację, którą drogę obrał właściciel firmy. Papierowe membrany głośników, wysoka skuteczność, wszędobylskie lampy, w tym mało znane NOS-y, a także estetyka sporej części produktów rodem z lat 70. lub wcześniejszych to nie przypadek. Do tego typu produktów trzeba mieć zacięcie. Nie robi się ich też po to, żeby zarobić miliony. Nie tędy droga.

Postaramy się dla Państwa zaprezentować większość tych wspaniałych urządzeń w tym przede wszystkim najnowszy przedwzmacniacz Reinharda model  DFLH (dual function line & head) oraz monofoniczne wzmacniacze mocy na lampie 845. Pokażemy także dwa  wzmacniacze zintegrowane F2A11 oraz Hybrid Triode Integrated  a także kolumny modele 2CD12 (97 dB) oraz 1D8 (90 dB).

thoeress-preamplifier-frontIMG_9644Cantano 2Cantano 1

 

 

 

 

W czasie naszego pokazu zaprezentujemy także naprawdę unikalny przedwzmacniacz gramofonowy.  Konstrukcja Reinharda Thöressa z Akwizgranu wyróżnia się na tle innych podobnych urządzeń. Najczęściej przedwzmacniacze gramofonowe oferują tylko jedną standardową korekcję, zgodną z zaleceniami RIAA. Czasem zdarzają się urządzenia obsługujące również starsze standardy. Jednak i one nie zapewniają pełnej elastyczności w kształtowaniu charakteru brzmienia. Przedwzmacniacz Thöressa umożliwia nie tylko wybór krzywej korekcyjnej, ale i możliwość kształtowania na bieżąco przebiegu charakterystyki częstotliwościowej. Zakresy tonów niskich, przełomu basów i średnicy oraz sopranów można regulować niezależnie za pomocą przełączników obrotowych.

Wszystkie urządzenia są produkowane ręcznie w Aachen.  Lutowanie punkt-w-punkt to jest kredo Reinharda, niezależnie czy w grę wchodzą wzmacniacze czy kolumny.

Rzeczą wyjątkowej powagi wg naszego konstruktora jest fakt, że nie kupuje on gotowych transformatorów. Zarówno wyjściowe, jak i mocy wytwarza sam i – nie ukrywam – niezaprzeczalnie jest to niemały powód do dumy. Mało tego, szef firmy Thöress osobiście nawija uzwojenia cewek… za pomocą wyprodukowanej w 1964 roku specjalnej maszyny niemieckiej firmy Auman. Mało tego, urodził się w tym samym roku, co uznaję za wyjątkowo ciekawy, wręcz zabawny zbieg okoliczności.

Ponieważ w czasie naszej prezentacji będziemy grali tylko z płyty winylowej postanowiliśmy pokazać gramofon równie ciekawy jak produkty marki Thöress. Gramofon Cantano W/T to skromny w wyrazie, bardzo wyrafinowany w budowie projekt Pana Olivera von Zedlitza. Oliver jest właścicielem berlińskiej firmy CNC-Gronemann GmbH in Berlin. Głównym polem zainteresowań CNC-Gronemann, i to od 50 lat, jest produkcja elementów o wysokiej precyzji przeznaczonych do zastosowań medycznych i dla laboratoriów. Jej właściciel jest wielkim fanem analogu. Gramofony Cantano przez 13 lat kilkakrotnie zmieniały swój kształt. Przetestowano setki materiałów i ich kombinacji, przeegzaminowano wiele różnych koncepcji. Cantano W/T jest ich szczytowym osiągnięciem. Wkładka to unikalny produkt japońskiej marki Murasakino – Sumile MC.

Okablowanie – kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix. Dzięki uprzejmości Galerii Audio wszystkie urządzenia będą zaprezentowane na fantastycznie zaprojektowanych i wyglądających stolikach firmy Harmonium.

Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofilów skorzysta z możliwości posłuchania muzyki
w warunkach naszego małego pokazu.

 

Serdecznie zapraszamy,

Audio Atelier i Moje Audio

6 komentarzy w “Newsy: III Audiofil 2017 już w najbliższy weekend!

 1. Piotr Ryka pisze:

  Jadę do tego Wrocławia. Podobno te lampy są nadzwyczajne. Oby.

  1. tommypear pisze:

   I jak ?

   1. Piotr Ryka pisze:

    Będzie relacja.

 2. AAAFNRAA pisze:

  Na jednym ze zdjęć (na innym portalu) widać, że przedwzmacniacz ma chyba wyjścia słuchawkowe… Tak to wygląda. Ciekawe czy faktycznie ma?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Faktycznie ma. Model użyty na pokazie był tak nowy, że jeszcze nie jest uwzględniony na stronie producenta.

   1. Piotr Ryka pisze:

    Gniazdo słuchawkowe ma mieć także nowa integra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy