Newsy: ifi DC iPurifier

ifi_iPurifier_DC_HiFiPhilosophy_06   Brytyjska firma ifi Audio najwyraźniej postanowiła nie zwalniać tempa i na rynek już w luty trafi najnowsze akcesorium zasilające w ofercie tego dynamicznie rozwijającego się producenta, który powraca do tematu oczyszczania prądów wejściowych z zakłóceń. Tym najnowszym rozwiązaniem jest filtr sieciowy o nazwie  ifi DC iPurifier.

ifi_iPurifier_DC_HiFiPhilosophy_02Głównym zadaniem iPurifiera jest obniżanie poziomu szumów tła zawierających się w prądzie wyjściowym impulsowych zasilaczy wtyczkowych, których zasada działania powoduje generowanie znacznych ilości zakłóceń sieciowych, co rzecz jasna nie sprzyja optymalizacji warunków pracy aparatury klasy Hi Fi oraz High-end. Producent chwali się, że jego nowe rozwiązanie pozwala na zredukowanie niepożądanych zjawisk sieciowych w niezwykle efektywny sposób, bowiem poziom szumów tła po zastosowaniu iPurifier powinien spaść od 316 do aż 100 000 razy względem pierwotnego zasilania wychodzącego z danego zasilacza. Powinno to zaowocować zdecydowanym wzrostem dynamiki, który firma ifi oszacowała na 50 do aż 100 dB.

Wszystko to poprzez zastosowanie dobrze znanej chociażby z iUSB3.0 technologii Active Noise Cancellation, działającej na zasadzie generowania przeciwfazy, a tym samym powstawania interferencji destruktywnej w stosunku do zaistniałych zakłóceń sieciowych. Produkt jest dedykowany wszelkiego rodzaju precyzyjnej aparaturze elektronicznej posiadającej wysoki współczynnik wrażliwości na jakość zasilania wejściowego. Inżynierowie z ifi Audio zwracają tu uwagę nie tylko na urządzenia powszechnie kojarzone ze światem audio, jak DAC-ki i wzmacniacze, ale również na elementy wyposażenia profesjonalnych studiów nagraniowych i laboratoriów.

ifi_iPurifier_DC_HiFiPhilosophy_07Urządzenie jest filigranowych rozmiarów i dziedziczy obudowę po innym filtrze sygnału tego producenta – USB iPurifier. Samo zastosowanie polega zaś na wpięciu pomiędzy wtyczkę zasilacza typu barrel a dedykowane gniazdo zasilania urządzenia docelowego. iPurifier jest w stanie  współpracować z prądem, który charakteryzuje się poziomem napięcia od 5 do 24 V przy natężeniu do 3,5A i do 84 W mocy odbiorczej. Standardowo iPurifier współpracuje z wtyczkami typu barell o wymiarach 5.5×2.1mm, jednakże producent do zestawu dołączył również dwie przejściówki o wymiarach: 5.5×2.5 mm oraz 3.5×1.35 mm, co zdecydowanie poprawi kompatybilność z wieloma rozwiązaniami spotykanymi na rynku.

Premiera rynkowa DC Purifier w Polsce powinna nastąpić z początkiem marca bieżącego roku, a jego cena wyniesie równowartość 109 Euro włączając w to VAT.

Polskim dystrybutorem marki ifi Audio jest firma: Moje Audio

5 komentarzy w “Newsy: ifi DC iPurifier

 1. AAAFNRAA napisał(a):

  Pierwszy raz o znaczeniu zasilania w audio i wpływie na jakość dźwięku przekonałem się, kiedy wypożyczyłem jeden z DAC-ów z firmowym zasilaczem wtyczkowym i przemiły pan z salonu wręczył dedykowany zasilacz Tomanka, informując, że bez niego nie wypożyczy, nie ma takiej opcji. W domu po przełączeniu z formowego zasilacza na Tomanka… szczeka gruchnęła o podłogę. Co prawda zasilacz ten kosztował niewiele mniej niż DAC, ale powinni zabronić sprzedaży bez niego!

  1. Maciej napisał(a):

   🙂

   Ja mam zasilacz Tomanka do Squeezeboxa Touch i z nim nawet Aries mu nie straszny (w roli transportu plików)

 2. Marcin napisał(a):

  Czekam na wersję 230V 🙂

  1. Wiceprezes napisał(a):

   Prędzej czy później się doczekamy. I coś czuję, że będzie tego towaru sporo – listwy, kondycjonery, kable, filtry, cuda na kiju 😉

 3. dankam napisał(a):

  Użytkownicy Cyrusów czy Naimów o tym jakie zmiany daje rozbudowane zasilanie wiedzą od dawna.
  Taki PSX-R to nowy level dla urządzenia do którego zostanie podpięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy