Newsy: iFi Audio AC iPurifier już dostępny!

   Już w połowie lutego do polskich salonów audio-video zawita najnowsze akcesorium znanego brytyjskiego producenta iFi Audio. Nowość, będąca zaawansowanym filtrem sieciowym otrzymała nazwę iFi Audio AC iPurifier.

Głównym zadaniem nowości w katalogu iFi jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania A/C dzięki zastosowaniu zaadoptowanej technologii wojskowej Active Noise Cancellation (ANC). iFi Audio stosowało to rozwiązanie już w swoich wcześniejszych konstrukcjach, począwszy od zasilaczy z serii iPower, a na kompleksowych rozwiązaniach jak micro iUSB3.0 kończąc. Także i tutaj zadaniem zintegrowanej technologii jest generowanie przeciwfazy do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Efektem wpięcia AC iPurifiera do listwy dystrybuującej prąd do danego systemu audio jest znaczna poprawa jego walorów brzmieniowych, dynamiki oraz stereofonii. Mierzalna różnica w skrajnych wypadkach może sięgać nawet -40dB!

Firma iFi Audio nawet w wypadku wydawałoby się prostego urządzenia, jakim jest filtr sieciowy, nie mogło się obejść bez podniesienia walorów użytkowych produktu. Tak więc AC iPurifier otrzymał dodatkowo diodowe sygnalizatory, unaoczniające  aktualny (poprawnym bądź nie) stan polaryzacji wykorzystywanego gniazdka sieciowego, oraz informację o występowaniu prawidłowego uziemienia.

Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w miniaturowym akcesorium iFi jest możliwość wykorzystania go jako dodatkowego wejścia uziemiającego dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video, dzięki któremu można doprowadzić prawidłowe uziemienia (w wypadku jego braku), lub „pozbyć się” uciążliwej brzmieniowo pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem przy pomocy dołączonego do zestawu przewodu.

Ostatnią wartą odnotowania cechą AC iPurifier’a jest pełnienie funkcji bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Przy odpowiednim podłączeniu filtra do specyfiki konstrukcyjnej danej listwy sieciowej, AC iPurifier potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych i tym samym ochronić cenne elementy systemu audio przed wysoce prawdopodobną awarią.

Specyfikacja techniczna iFi Audio AC iPurifier :

 • Redukcja szumów: >40dB (> 100x)
 • Maksymalny poziom przepięć:000A / 1.000V / 10uS
 • Napięcie pracy: 90 – 265V
 • Rozmiar: 40 x 115mm
 • Waga: 126g

iFi Audio AC iPurifier dostępny będzie w sprzedaży na polskim rynku począwszy od połowy lutego. Jego cenę ustalono na 469 PLN brutto.

Wyłącznym dystrybutorem marki iFi Audio na terenie Polski jest firma: CAMAX

5 komentarzy w “Newsy: iFi Audio AC iPurifier już dostępny!

 1. miroslaw pisze:

  Ciagle mnie zadziwia ze ludzie łapia sie na takie wynalazki myslac , ze cos to poprawie a tak naprawdy tylko zmienia filtrujac itp. Napewno nie jest to warte tej kwoty, pomijajac zasadnosc uzycia …

  1. Boho pisze:

   taa … te producenty tylko wymyślają , jak nas naciągnąć na kasę … gniazdka karzą nawet montować ze srebra . hehe

 2. Sławek pisze:

  Jeśli sprzedawca wypożyczy do odsłuchu z możliwością zwrotu, to można sprawdzić nausznie. W ciemno bym nie kupował.

 3. Łukasz pisze:

  Będzie testowane?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Na razie trafił zdaje się do Stereo Life. Sam obrabiam Sennheiser HD 660S.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy