Newsy: Fostex TH-610

Fostex_TH-610_HiFiPhilosophy   Kilka tygodni temu pisaliśmy o mającej miejsce na targach CES 2016 premierze poprawionej wersji flagowych słuchawek marki Fostex o nazwie TH-900mk2. Zwracaliśmy wtedy uwagę na bliżej nie znane słuchawki, które zostały ujęte na jednym ze zdjęć promocyjnych producenta. Przypuszczaliśmy, że może to być inna wersja nowego modelu referencyjnego, jednakże dzisiaj znamy już odpowiedź na tę zagadkę. Przedstawione tam słuchawki to następca nieprodukowanego już modelu TH-600. Nowy model otrzymał oznaczenie Fostex TH-610 i trafi on na rynek w drugim kwartale tego roku za cenę około 800 dolarów amerykańskich.

TH610_main_potaken-531x480Nie znamy prawie żadnych szczegółów technicznych dotyczących nowych słuchawek. Wiadomo, iż w odróżnieniu do swoich poprzedniczek TH-610 będą miały komory akustyczne wykonane z drewna orzechowego w miejsce poprzednio stosowanych komór magnezowych i będą one wykończone matowym, bezbarwnym lakierem co stanowi nowość w wypadku słuchawkowych produktów tego wytwórcy. Podobnie jak w usprawnionym modelu TH-900mk2 także i nowe słuchawki posiadają możliwość odpinania przewodu dzięki zastosowaniu wtyczek HPSC, które są dobrze znane chociażby z popularnych modeli Sennheisera – HD600/650. Krótka analiza wizualna każe w ogóle sądzić, iż model TH-610 współdzieli z modelem flagowym także tą samą uprząż przetwornika, pady oraz pałąk nagłowny.

Nie wiadomo zaś dokładnie, jaki przetwornik zastosowano w wypadku TH-610. Jest to ponoć 50-milimetrowa konstrukcja dynamiczna o nieznanej charakterystyce oraz materiale, z jakiego wykonana została diafragma. Można jednak sądzić, że jest to ta sama jednostka, którą Fostex instalował w limitowanej serii TH-X00. Użytkownicy tego modelu zwracali uwagę na pewne niedostatki brzmieniowe w dolnych rejonach reprodukowanego pasma, co w tym wypadku mogło by zostać zrekompensowane zastosowaniem komór z drewna orzechowego, które jest dobrze znane ze swojej tendencji do rozszerzania odpowiedzi akustycznej w niższej części rejestrów. O prawdziwości tej tezy będziemy się mogli przekonać w okolicach wiosny 2016.

Polskim dsytrybutorem marki Fostex jest firma: Mega Music

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy