Newsy: Encore ENC-5

Encore_ENC-5_News_001 HiFi PhilosophyI   W grudniu na polski rynek wejdą najnowsze monitory Encore ENC-5 produkcji japońskiej firmy Combak Corporation kierowanej przez Kazuo Kiuchi. Kolumny te są następcą modelu Bravo!, który był obecny na rynku przez 10 lat. ENC-5 mają podobną konstrukcję jak ich poprzednik. Cena została ustalona na 25.990 zł za parę.

Nowe zestawy Encore wykorzystują obudowę zamkniętą. Zastosowano dwudrożny, koncentryczny głośnik o rozmiarze 176mm, pochodzący z firmy Seas. Membrana basowa jest wykonana z włókna szklanego, a umieszczona koncentrycznie sekcja wysokotonowa ma 25-milimetrowa kopułkę aluminiową. Koncentryczny głośnik pozwala dobrze symulować źródło punktowe i kontrolować charakterystyki kierunkowe.

Surowa, niedokończona wersja kolumn jest produkowana w Finalndii. Następnie takie zestawy są transportowane do Japonii gdzie wykonuje się szereg czynności związanych z indywidualnym, ręcznym dostrojeniem wszystkich kolumn, zgodnie z firmową filozofią kontroli rezonansów. Po dostrojeniu kolumn nie należy rozkręcać.

Harmonix-Encore-ENC-5Producent zapewnia o wybitnych zdolnościach ENC-5 w zakresie tworzenia naturalnych proporcji sceny, przekazu informacji pogłosowych i naturalności brzmienia wokali.

Nominalna impedancja wynosi 8Ω, ale krzywa impedancji tylko sporadycznie opada poniżej 7Ω dzięki czemu zestawy są łatwym obciążeniem dla wzmacniaczy.

Głośniki są chronione przez okrągłą, ażurową, metalową osłonę. Dostępne są dwa rodzaje wykończenia: czarne i rdzawe.

Dane techniczne:

 • Impedancja: 8Ω
 • Efektywność: 86dB/2.83V/1m
 • Zalecana moc wzmacniacza: 20-150W
 • Pasmo przenoszenia: 70-25.000Hz +/-2dB | 55Hz -6dB
 • Częstotliwość podziału: 2.800 Hz
 • Wymiary WSG: 300 * 217 * 217 mm
 • Masa: 6,16 kg sztuka (15,9kg para w kartonie)

Wyłącznym dystrybutorem produktów Combak Corporation na terenie Polski jest firma: Moje Audio 

2 komentarzy w “Newsy: Encore ENC-5

 1. MIROSLAW FRACKOWIAK pisze:

  Czekamy na recenzje Piotrze,ciekawe czy beda lepsze od slynnych BRAVO ?

  1. Piotr Ryka pisze:

   No, może. Na razie nic mi o takiej recenzji nie wiadomo. Od niusów jest Wiceprezes 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy