Newsy: Denon DRA-100 

37514-odtwarzacz_sieciowy_denon_dra100_fot1   Denon przedstawia cyfrowy sieciowy wzmacniacz stereo Denon DRA-100  wyróżniający się nieskończonymi opcjami strumieniowania audio i zachwycającym designem.

Denon, przedstawia nowy komponent do legendarnej serii produktów Denon Design Series. Sieciowy odtwarzacz stereo DRA-100 został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach sprzętu Hi-Fi poszukujących kompaktowego sprzętu oferującego urzekający design do codziennego użytku. Co istotne, nowy model został naszpikowany najnowocześniejszymi technologiami przesyłania muzyki, w tym: wbudowane Wi-Fi do strumieniowania plików audio w wysokiej rozdzielczości, AirPlay i Bluetooth. Przystosowany do obsługi przyszłościowych innowacji nowy model posiada również liczne analogowe i cyfrowe wejścia.

Wyróżniający się elegancką, aluminiową obudową i dwukolorową obudową DRA-100 posiada cyfrowy wzmacniacz o mocy 2x70W wyposażony w unikatową technologię DDFA®, gwarantującą najwyższą jakość oferowanego dźwięku. Zaletą tego układu wyjściowego jest dyskretna konstrukcja wzmacniacza umożliwiająca przesyłanie sygnału o wyższym współczynniku sygnału do szumów i niższym poziomie zakłóceń w porównaniu do konwencjonalnych wzmacniaczy klasy D. Urządzenie posiada praktyczne wyjście pre-out umożliwiające podłączenie subwoofera, dzięki czemu oferowany bass może być jeszcze potężniejszy. Model ten to gwarancja niepowtarzalnych doznań dźwiękowych! Jest to zasługą licznych autorskich innowacji oferowanych przez Denon, w tym m.in. zaawansowanego przetwarzania AL32 czy innowacyjnego rozwiązania Master Clock Design.

dz0xMjAwJmg9NTU5_src_37515-odtwarzacz_sieciowy_denon_dra100_fot2Ultra nowoczesny model może poszczycić się praktyczną funkcją bezprzewodowego strumieniowania za pomocą wbudowanych technologii Bluetooth i Wi-Fi. Po podłączeniu urządzenia do Internetu – za pomocą domowej sieci Wi-Fi lub wykorzystaniu portu RJ-45 Ethernet LAN – miłośnicy muzyki mogą cieszyć się ulubionymi utworami wykorzystując do tego popularny serwis muzyczny Spotify Connect (zgodnie z dostępnością). To nie koniec – do dyspozycji użytkownika pozostają również tysiące stacji internetowych z całego świata oferujące wszelkie gatunki muzyczne. Co ważne, wykorzystując kompatybilność z DLNA 1.5 przed słuchaczem otwierają się kolejne możliwości, w tym strumieniowanie muzyki bezpośrednio z lokalnego komputera lub pamięci NAS. Urządzenie zaskakuje również wszechstronnością odtwarzanych formatów. Wśród obsługiwanych plików audio można wyróżnić MP3, AAC i WMA, a nawet te o wysokiej rozdzielczości: 192-kHz/24-bits (WAV, FLAC, AIFF). Idąc krok dalej, sprzęt ten obsługuje również tak nowoczesne formaty audio jak DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz (innowacja DSD jest zaawansowanym systemem kodowania cyfrowego plików audio w technologii SACD). Taki sam zakres wsparcia plików jest również dostępny w przypadku korzystania z portu USB umieszczonego na przednim panelu urządzenia. Jest to kolejne niezwykle praktyczne udogodnienie pozwalające na przesyłanie muzyki bezpośrednio z zewnętrznych urządzeń przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości dźwięku – jest to zasługa unikatowego układu audio najwyższej klasy. Wyliczając kolejne korzyści model DRA-100 oferuje także łączność Bluetooth pozwalającą na szybkie i proste parowanie z urządzeniami przenośnymi oraz późniejsze strumieniowanie z nich muzyki. Aby maksymalnie przyspieszyć proces parowania sprzęt posiada technologię NFC (Near Field Communication). Sposób działania tej innowacji jest niezwykle prosty – wystarczy położyć urządzenie obsługujące technologię NFC Bluetooth przed przednim panelem DRA-100, a urządzenie samoistnie przeprowadzi proces parowania bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika! Z myślą o prostocie obsługi do dyspozycji pozostaje również zdalna kontrola sprzętu za pomocą praktycznej aplikacji Denon Hi-Fi Remote App z poziomu Twojego ulubionego urządzenia przenośnego z systemem Android lub iOS.

dz0xMjAwJmg9NDcx_src_37516-odtwarzacz_sieciowy_denon_dra100_fot3Innowacyjny model DRA-100 będący ucieleśnieniem rozwoju najnowszych technologii Denon zdumiewa swoją wszechstronnością. Użytkownik zapewne doceni obecność praktycznych wejść cyfrowych – dwóch optycznych i jednego koaksialnego – gwarantujących kompatybilność z cyfrowymi źródłami audio i dwóch wejść RCA stereo, zapewniających obsługę źródeł analogowych. Wbudowany dedykowany obwód wzmacniacza słuchawkowego zapewnia wysoką wydajność szerokopasmowego wzmacniacza z ultra niskim poziomem zakłóceń, sparowanego z w pełni dyskretną sekcją wyjścia słuchawkowego. Co istotne, aby zapewnić kompatybilność z jak największą ilością słuchawek, model DRA-100 posiada innowacyjną funkcję kontroli poziomu impedancji – w tym trzy poziomy ustawień: niski, średni, wysoki, zapewniając tym samym odpowiednie zestawienie impedancji słuchawek i mocy wzmacniacza.

Zdumiewający estetycznym wykończeniem nowy model posiada stylową i kompaktową obudowę umożliwiającą umieszczenie sprzętu w dowolnym zakątku domu. Zapewniając totalną wygodę obsługi model DRA-100 posiada w zestawie ergonomiczny pilot wyposażony w przyciski wyboru źródła strumieniowania, kontroli głośności, ustawień sprzętu, Bluetooth i przycisk odpowiadający za funkcję przyciemniania wyświetlacza.

Model DRA-100 będzie dostępny w czarno/srebrnym kolorze począwszy od października.

W skrócie – najważniejsze cechy:

 • Cyfrowy wzmacniacz mocy 70W z impedancją 4 om dla potężnego i szczegółowego dźwięku
 • Wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth z parowaniem NFC
 • Zaawansowane przetwarzanie AL32 i Master Clock Design
 • 2 optyczne i 1 koaksialne cyfrowe oraz 2 analogowe wejścia
 • Wbudowany AirPlay, obsługa radia internetowego i Spotify Connect (zgodnie z dostępnością)
 • Port USB na przednim panelu dla podłączenia pamięci masowych i bezpośredniego strumieniowania z zewnętrznych urządzeń
 • Obsługa plików audio w wysokiej rozdzielczości dzięki sieciowemu strumieniowaniu (DLNA 1.5) i USB
 • Wysokiej klasy wyjście słuchawkowe z funkcją kontroli impedancji dla zapewnienia kompatybilności z jak największą ilością słuchawek
 • Wyjście subwoofera
 • Przejrzysty wyświetlacz OLED
 • Prosty w obsłudze pilot
 • Auto Standby i niskie zużycie prądu w trybie stand-by (0.3W)
 • Kolor czarno/srebrny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy