Newsy: Accuphase DP-560

accuphase-dp-560-hifi-philosophy-01   Bezpośrednio po przedstawieniu audiofilskiemu światu flagowego napędu DP-950 oraz przetwornika DC-950, firma Accuphase prezentuje najnowszą wersję swojego popularnego odtwarzacza z serii 500. Najnowszy odtwarzacz zintegrowany firmy otrzymał nazwę Accuphase DP-560.

W porównaniu do poprzedniego modelu DP-550 zmiany zewnętrzne będą praktycznie niezauważalne. Kluczową sprawą jest masa urządzenia, która wzrosła dzięki zastosowaniu nowego napędu SACD z ulepszoną szufladą i poprawionym mechanizmem blokującym płytę, wyposażonym w magnes neodymowy. Posiada on dużo większą i masywniejszą obudowę, co przekłada się na redukcję poziomu generowanych wibracji, przynosząc tym samym podniesienie jakości brzmienia. Jednocześnie poziom szumów własnych urządzenia spadł aż o 20%, zaś zniekształcenia harmoniczne (THD+N) o jeszcze kilka dodatkowych procent, zwłaszcza dla średnich i wysokich częstotliwości.

accuphase-dp-560-hifi-philosophy-02Poprawiono także układ zasilania, a 32-bitowe układy przetwornika MDS+ (Multiple Delta Sigma) ponownie pochodzą od ESS, tym razem są to jednak nowocześniejsze moduły ES9018S. Od strony użytkowej do dyspozycji posiadacza oddawane jest firmowe złącze HS-LINK w wersji 2, które przesyła sygnał muzyczny w osobnym protokole od sygnału taktującego, eliminując tym samym jitter. Jest również wejście USB typu B, które obsługuje sygnały o rozdzielczości maksymalnej do 32 bit / 384 kHz i 1-bitowy DSD 11.2896 MHz – parametry te widoczne są na wyświetlaczu o poprawionej czytelności. Accuphase DP-560 ma także możliwość odtwarzania przygotowanych na komputerze płyt z danymi w formatach: DSD, WAV, FLAC, nagranych na płytach DVD.

Cena odtwarzacza Accuphase DP-560 wyniesie 49 900 PLN.

Polskim dystrybutorem marki Accuphase jest firma: Nautilus Dystrybucja

2 komentarzy w “Newsy: Accuphase DP-560

  1. Tomasz pisze:

    Mam pytanie, czy wg Pana Accuphase dp 430 będzie odpowiednim wyborem dla słuchawek Final Sonorous VI? Czy jednak ten odtwarzacz to zakup bez sensu?

    1. Piotr Ryka pisze:

      Szkoły, można powiedzieć, się teoretycznie zgadzają – to znaczy dość ekspresyjna Final z wysoce muzykalną Accuphase. Pytanie, za ile ten Accuphase i na ile jest dobry, bo go u siebie nie miałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy