Newsy: Pass Labs HPA-1

Pass-Labs-HPA-1Kolejna legendarna marka kojarzona dotychczas wyłącznie z systemami głośnikowymi postanowiła spróbować swoich sił we wschodzącym rynku słuchawek klasy premium. Amerykański Pass Labs właśnie wprowadza na rynek swój pierwszy dedykowany wzmacniacz słuchawkowy o nazwie HPA-1.

To, co ma być największym atutem tej dość długo opracowywanej jednostki (pierwsze informacje na jego temat ujawniono pod koniec 2012 roku) to umiejętność zachowywania pełnozakresowej dynamiki w ramach pełnego spektrum reprodukowanych częstotliwości –  i to nawet w wypadku wymagających konstrukcji, jak chociażby nisko-skutecznych słuchawek planarnych. Osiągnięto to przede wszystkim poprzez realizację trzech kluczowych według Pass’a założenia konstrukcyjne. Po pierwsze, urządzenie bez względu na obciążenie pracuje w czystej klasie A. Po drugie, jego topologia jest maksymalnie uproszczona – wyeliminowano w toku prac wszelkie zbędne komponenty, filtry itp. A po trzecie, ostateczny produkt został zbudowany na bazie starannie wyselekcjonowanych podzespołów dostarczanych wyłącznie przez renomowanych dostawców.

Producent zwraca uwagę na bardzo staranne skonstruowaną sekcję zasilania, którego podstawę stanowi ekranowany transformator toroidalny posiadający bardzo wysokie zdolności w odfiltrowywaniu zakłóceń sieciowych, a co za tym idzie, skutecznie zwalczający poziom generowanych szumów tła. Układ urządzenia został oparty na dyskretnej konstrukcji posiadającej wysoką przepustowość oraz znikomy poziom sprzężenia zwrotnego. W stopniu wejściowy zastosowano tranzystory pola złączowe (J-FET), natomiast stopień wyjściowy napędzają bezpośrednio MOSFETy pracujące w czystej klasie A. W efekcie HPA-1 jest w stanie bez przeszkód napędzać nawet najbardziej oporne, 600 omowe modele słuchawek dostępne na rynku. Dźwięk według producenta, jest bardzo nasycony i szczegółowy.

Pass Labs HPA-1 jest wyposażony w jedno gniazdo słuchawkowe wysokiej jakości na przednim panelu, dwa zestawy wejść analogowych RCA pracujących w układzie single-ended na tylnym panelu, oraz pojedyncze wyjście przedwzmacniacza, które należ aktywować na przednim panelu dedykowanym przyciskiem. Sekcja przedwzmacniacza tak jak i reszta urządzenia jest skonstruowana w absolutnie bezkompromisowy sposób i z łatwością, według Pass’a, będzie mogła konkurować jakościowo z najlepszymi, dostępnymi rozwiązaniami w tym przedziale cenowym. Na tylnym panelu znajdziemy również włącznik oraz gniazdo zasilające C15/C17 z wbudowanym bezpiecznikiem. Regulacja głośnością odbywa się za pomocą bardzo dużego pokrętła sterującego starannie wyselekcjonowanym potencjometrem ALPS’a. Pozostałe manipulatory na przednim panelu stanowią selektory źródła oraz aktywator sekcji przedwzmacniacza.

Obudowa została wykonana z szczotkowanego aluminium i na poziomie designu pokrywa się całościowo z dobrze znaną linią marki Pass Labs. Wymiary urządzenia to 11 x 27 x 32 centymetrów, a jego waga wynosi 6,7 kilogramów.

HPA-1 jest już dostępny w USA w cenie 3,500 dolarów. Premiera na rynku europejskim powinna nastąpić w najbliższych dniach.

Wyłącznym dystrybutorem marki Pass Labs w Polsce jest firma Audio Klan.

4 komentarzy w “Newsy: Pass Labs HPA-1

 1. Dariusz pisze:

  Recenzja pusta i dyletancka. Chciałbym zobaczyć kolumny Pass Labs.! Co to znaczy…..” w tym przedziale cenowym „. A poza tym wszystkim kto z imienia i nazwiska napisał to coś ?.

  1. Piotr+Ryka pisze:

   Tam, u samej góry przed tytułem, zostało zaznaczone, że nie jest to recenzja tylko news. Tekst został przysłany przez polskiego dystrybutora, zawiera też informację, że jest nim Audio Klan. Ewentualne pretensje proszę kierować pod ten adres.

   1. Dariusz pisze:

    Proszę się już więcej nie kompromitować i nie kompromitować firmy Audio Klan- wstyd.

    1. Piotr+Ryka pisze:

     Jeszcze jedna trollerska odzywka i się pożegnamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy