Newsy: Hegel HD 30

IMG_3934   Firma Hegel wprowadza na rynek najnowszy, referencyjny DAC ze swojej oferty – HD 30. Poniżej przedstawiamy oficjalną informację prasową na jego temat.

Zapraszamy do tańca najlepsze przetwrorniki na świecie

Zrobienie urządzenia referencyjnego oznacza coś więcej niż tylko zebranie najlepszych komponentów dostępnych na rynku i włożenie ich do obudowy. Referencja to coś więcej… oznacza stworzenie czegoś nowego… czegoś więcej… coś co nie jest dostępne na półkach sklepowych.

HD30 jest właśnie taką referencją. Opracowanie HD30 oznaczało, że musieliśmy posunąć się do modyfikacji naszych urządzeń pomiarowych, tworząc najlepsze urządzenia pomiarowe na świecie. Tylko wtedy byliśmy technicznie przygotowani do zmierzenia rzeczy, które słyszeliśmy (lub raczej, których nie słyszeliśmy) od czasu kiedy powstały pierwsze DACi.

IMG_3940

Budowa HD 30

Wyjątkowo niski poziom szumów: dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu elementów, zastosowaniu osobnych zasilaczy dla obszarów niskoszumnych i „wysokoszumnych” oraz zachowaniu odpowiednich odległości od transformatorów otrzymaliśmy szumy na poziomie -150 dB.

Szum fazowy: szum fazowy jest formą jittera, która powoduje powstanie szumu w częstotliwościach położonych tuż obok głównego tonu. Efektem szumu fazowego jest brak precyzji zamazanie detali. Zmniejszenie szumu fazowego jest możliwe przez opracowanie na nowo naszego zegrara, z dokładnym doborem tranzystorów i nowym kryształem oscylatora. Zupełnie jak w Super Zegarze. Rezultatem jest wyjątkowa precyzja przedstawiania przestrzeni oraz wyjątkowo naturalny dźwięk.

Streaming HD30

Porpawiony AirPlay: Z ulepszonym zegarem głównym udało nam się poprawić dźwięk z AirPlay do poziomu jakościowego nieznanego dotychczas, HD30 zmaksymalizuje doznania streamowania z serwisów takich jak Tidal, Beats i innych.

Streaming UPNP: Streamowanie z NASa do HD30 zostało zdecydowanie poprawione w porównaniu do pierwszych naszych produktów, które to potrafiły, takich jak H160. Z nowym zegarem i zaawansowanym ekranowaniem HD30 jest prawdziwym streamerem.

HD30_front hegel_rc8_fjernkontroll_1_2850 unnamed HD 30 - 1

 

 

 

 

Działa ze wszystkimi aplikacjami: Pomysł na streaming w wykonaniu Hegla jest taki, żeby użytkownik mógł skorzystać z aplikacji z jakiej tylko będzie chciał, będzie też mógł ją zmieniać jak tylko zapragnie. HD30 będzie działał z większością aplikacji na rynku. 

Dane techniczne:

 • DSD 64/128: Wejście USB obsługuje natywne DSD 64/128.
 • Nowy konwerter cyfrowo-analogowy: Nowy układ DAC z poprawionym zegarem, i dwoma czipami AKM4490 działającymi w mono.
 • Nowe wejścia: HD30 ma wejście AES/EBU oraz BNC, koaksjalne, sieciowe i trzy wejścia optyczne.
 • DAC: 32bit AKM4490 DAC chip (dual mono)
 • DSD: USB
 • Pasmo przenoszenia: 0Hz – 50Hz
 • Wejścia cyfrowe: 1x coaxial, 3x optical, 1x usb-b, 1x AES/EBU, 1x BNC, 1x network
 • Wyjścia analogowe: 1x XLR zbalansowane and 1x RCA niezbalansowane
 • Szum tła: -150dB
 • Zniekształcenia: > 0.0005%
 • Wymiary: 10cm x 43cm x 31cm (H,B,D)
 • Waga: 10kg
 • Dostępne kolory – srebrny i czarny
 • Cena urządzenia 18900 zł.

Hegel HD 30 będzie miał swoją premierę na listopadowym Audio Show w Warszawie.

Polskim dystrybutorem marki Hegel jest firma Moje Audio

5 komentarzy w “Newsy: Hegel HD 30

 1. Miltoniusz napisał(a):

  Panie Piotrze, przydał by się test porównawczy DAC-ów, które to niby są the best, czyli Meitner MA-1, PS Audio Direct Stream DAC, MSB Analog DAC, Hugo TT, Ayre QB-9 DSD, Lampizatora no i Accuphase.
  Większość testów pojedynczych urządzeń sprowadza się do stwierdzenia: ach, jak to pięknie gra. Jak coś tyle kosztuje, to nie dziwne, że pięknie gra. Sprzęty za 10 razy mniej też potrafią pięknie grac. Tylko pytanie, co wybrać, dalej pozostaje bez odpowiedzi.

  1. Piotr Ryka napisał(a):

   Brzmi słusznie, tylko w praktyce nie da się raczej zrealizować. A już na pewno nie przed AS, bo teraz wszyscy tam celują ze sprzętem i nie myślą o testach.

 2. wlodek napisał(a):

  odgrzewany kotlet, wiekszosc portali juz dawno opublikowała ten news.

  1. Miltoniusz napisał(a):

   No to chyba mamy inny internet. Na stronie Hegla też nie ma info, przynajmniej jeszcze parę godzin temu nie było.

  2. Bartek napisał(a):

   A jak ktos nie zaglada do większości portali tylko tu? A nawet jesli gdzies bylo to mozna poczytac komentarze. Czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy