Newsy: Questyle CMA600i już dostępny w Polsce

Questyle CMA600i 1Warszawska firma MIP informuje o wprowadzeniu na polski rynek najnowszego DAC/wzmacniacza słuchawkowego cenionego producenta Questyle. Nowa konstrukcja nosi nazwę Questyle CMA600i.

Questyle CMA600i to najwyższej klasy wzmacniacz słuchawkowy działający w opatentowanej technologii prądowego trybu wzmocnienia, pracując jednocześnie w czystej klasie A. Zaowocowało to ultra niskim poziomem zniekształceń 0,00042% oraz bardzo szerokim spektrum pasma, sięgającym szczytowo aż 600 kHz (+0,-3dB). Imponujące parametry techniczne wraz z ciepłym i potężnym dźwiękiem sprawiają, że CMA600i jest porównywany z najlepszymi wzmacniaczami słuchawkowymi high-end na świecie.

Questyle CMA600i 2Questyle CMA600i wyposażony został w 4 pinowe zbalansowane wyjście XLR oraz podwójne gniazdo słuchawkowe 6,3 mm. Cztery grupy specjalnie zaprojektowanych wzmacniaczy pracujących w trybie Current Mode (w klasie A), sprawiają, że CMA600i może sprawnie wysterować wszelkie słuchawki, a z torem zbalansowanym, podwoić napięcie wyjściowe oraz czterokrotnie zwiększyć moc w porównaniu do trybu single-ended.

Model CMA600i posiada wyjścia pre-amp RCA oraz XLR. Poziom wyjścia RCA pre-amp wynosi 4Vrms, a dla XLR 8Vrms; dzięki czemu potrafi sprostać większości końcówek wzmacniających w stosunku mocy do poziomu wyjściowego. Regulacja głośności odbywa się poprzez potencjometr ALPS, który pracuje wyłącznie w trybie analogowym, również za pośrednictwem dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Questyle CMA600i używa układu przetwornika cyfrowo analogowego DAC AK4490, obsługiwanego przez niezależny regulator wysokiego napięcia +/- 7V, zapewniając sekcji DAC wyjątkową dynamikę. Port USB wspiera sygnał o częstotliwości próbkowania 44.1 – 384kHz/16-32bit PCM oraz natywnie bez żadnej konwersji DSD64, DSD128, DSD256 ściśle według wytycznych odtwarzania SACD oraz DOP64, DOP128 dla użytkowników MAC. Nie zabrakło tez wejścia koaksjalnego oraz optycznego, które obsługują próbkowanie aż to 192kHz/24bit.

questyle-cma600i-hifi-philosophy-03Wydajność układu została poprawiona przez zastosowanie komponentów Hi-End. Jakość dźwięku i trwałość CMA600i jest gwarantowana przez zastosowanie komponentów takich jak transformator toroidalny firmy Plitron, kondensatory WIMA, kondensatory Nichicon FG oraz złącza Neutrik. Zastosowano także aż 10 niezależnych grup zasilania.

To wszystko znajduje się w eleganckiej obudowie, wykonanej na zamówienie z lotniczego aluminium przez firmę Foxconn. Została ona specjalnie wytłoczona na maszynie CNC, a jej pokrywa posiada aż 10 mm grubości, co powinno minimalizować skutki ewentualnych rezonansów. Nóżki CMA600i są wykonane z czystego aluminium obrobionego także w technologii CNC, dzięki czemu cała struktura jest wyjątkowo stabilna. Obudowa ma stylistykę Space-Grey, dającą wrażenie nowoczesności i kunsztu technologicznego.

Każdy egzemplarz CMA600i jest wygrzewany u producenta przez 72 godziny, a przed wysyłką sprawdzany jeszcze dwukrotnie specjalistycznym urządzeniem Audio Precision AP2722. Wyniki testu nabywca otrzymuje wraz ze wzmacniaczem, a ich kopie lądują w sejfach siedziby Questyle, aby pomóc potem ewentualnie zdiagnozować usterkę.

Questyle CMA600i 3Urządzenie można już odsłuchiwać i nabywać w wybranych sklepach sieci Audiokracja (MP3Store) w cenie 3999 PLN z VAT, która jest o 30% niższa niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Polskim dystrybutorem marki Questyle jest firma: MIP

14 komentarzy w “Newsy: Questyle CMA600i już dostępny w Polsce

 1. PIotr Ryka napisał(a):

  Przyjechał.

 2. Karol napisał(a):

  Z niecierpliwością czekamy 🙂

 3. kabak1991 napisał(a):

  Witaj Piotrze, 2 pytania: Dlaczego cena w Polsce jest niższa o 30% niż w innych krajach? Jest szansa na recenzję Bursona Virtuoso?

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Cena jest niższa, bo tak zadecydował dystrybutor i za to mu chwała. Z dystrybutorem Bursona nie ma kontaktu – nie podnosi słuchawki.

   1. Pan Mieczyslaw napisał(a):

    to napisz mu sms-a

    1. PIotr Ryka napisał(a):

     Trochę za dobrze się znamy, żebym się musiał uciekać do jakichś wybiegów. Współpracuje albo nie, innej opcji nie ma.

 4. Łukasz napisał(a):

  Tylko się cieszyć z niższej ceny, zwykle to u nas jest drożej. Czekamy na recenzję bo wygląda świetnie.

 5. PIotr Ryka napisał(a):

  Posłuchałem i gra po byku.

 6. Tadeusz napisał(a):

  Czy będzie szansa przetestować go z Sennkami HD800 ?

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Myślę że tak, ale z wersją HD 800S.

 7. Tadeusz napisał(a):

  To nawet lepiej gdyż kolega w którego imieniu pytałem ma właśnie ten model.
  Posiada „firmowy” zestaw tego Producenta ze wzmacniaczem HDVD800 ,nie jest specjalnie zadowolony i poszukuje czegoś co wg niego lepiej napędzi HD800s.

 8. Soundman napisał(a):

  Czyli taka słabsza wersja CMA800?!…Może być ciekawie…

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Sęk w tym, że właśnie nie słabsza. (Jak chodzi o jakość i w odniesieniu do pojedynczego a nie jako monobloków.)

   1. Stefan napisał(a):

    Słuchałem go chwilę, jako wzmak spoko, ale bez rewelacji, niestety DAC nie dorównuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy