Recenzja: Sennheiser HD 800 Stefan AudioArt Ultra-mod

Sennheiser_HD_800_Mod_03 HiFiPhilosophy   Słuchawki Sennheiser HD 800 to jeden z najtrudniejszych do zgryzienia audiofilskich orzechów. Poświęciłem im dwie recenzje, przewinęły się w wielu innych, a temat ciągle wydaje się daleki od wyczerpania. Pracę doktorską z socjologii rynku, psychologii zachowań grupowych albo ekonomi zarządzania cenami można by napisać na podstawie tego jak wchodziły na rynek, jakie temu towarzyszyły polaryzacje opinii i jaka akcja propagandowa. Minęło jednak lat parę, słuchawki się ustatkowały, mają swoją renomę, wielu entuzjastów, masę jak na tego typu zaawansowany cenowo produkt posiadaczy, pewną historię, pewną legendę i pewną otoczkę. Mają też na koncie – a w każdym razie tak mi się zdaje, bo nikt tego oficjalnie nie przyznał – pewne ciche modyfikacje, bo te z najnowszej produkcji grają nieco inaczej od pierwszych. Scena się nieznacznie zmniejszyła, a za to bas wzmocnił i w miejsce pierwotnej kremowej łagodności pojawiło się wyraźniejsze obrazowanie. Wzrosła też skala dynamiczna i całościowo łatwiej je teraz niż kiedyś napędzać w sensie doskonałych brzmieniowych rezultatów. Pojawił się również firmowy wzmacniacz, który na łamach hifiphilosophy został niedawno opisany i pojawił się też symetryczny kabel, który z kolei do Polski jeszcze nie trafił. Pojawiła się nawet skromniejsza ich wersja, oznaczona jako HD700. A wraz z tym wszystkim pojawiła się masa opinii, dyskusji i zdań odrębnych. Tego rodzaju swoiście pojęte odrębne zdanie będzie właśnie przedmiotem tej recenzji, a wyrażając się dokładniej, będzie nim szereg modyfikacji zaproponowanych przez amerykańską firmę Stefen AudioArt.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

19 komentarzy w “Recenzja: Sennheiser HD 800 Stefan AudioArt Ultra-mod

 1. Piotr Ryka pisze:

  Pech lekki, bo jutro przyjeżdża Bakoon i tak się łamię czy słuchawki wysłać (są już spakowane), czy dać im szansę zagrania z tym ósmym cudem słuchawkowego świata. Przy okazji mam prośbę – jeżeli ktoś byłby ciekaw jak zagrają z tym wzmacniaczem słuchawki w rodzaju T1, LCD-3, LCD-2, HD 800 i inne w tym stylu, to chętnie skorzystam z takiego sprzętowego wsparcia. W zamian mogę zaoferować możliwość odsłuchu u mnie.

 2. Janek pisze:

  Witam.
  Jak długo będzie u Pana Bakoon?

  1. Piotr Ryka pisze:

   Przez dziesięć dni.

 3. Janek pisze:

  W poniedziałek będę wiedział kiedy wracam do kraju, jeżeli się powiedzie to podrzuciłbym pod koniec przyszłego tyg HD 800 z kablem Pana Michała i oryginalnym.
  Mojej super Perły brał nie będę-szkoda Bakoona.

 4. Piotr Ryka pisze:

  Super Perła sama pewnie przyjedzie, bo ma do mnie pięć minut samochodem. A HD 800 byłyby świetnym dla recenzenta prezentem.

 5. Przemek pisze:

  Kto jest dystrybuterem tego mwzmacniacza w Polsce ?

 6. mirek pisze:

  z tym bekoonem to pomylka, przeciez moj cary 300b, jak juz wiadomo jest najlepszym wzmacniaczem sluchawkowym…

 7. Piotr Ryka pisze:

  Pożyjemy, zobaczymy 🙂

 8. Maciej pisze:

  Wydaje mi się, choć nie mam wieloletniego doświadczenia w temacie, że nawet czołowe konstrukcje nie mogą być traktowane lepszy gorszy jeśli jeden jest lampą a drugi tranzystorem. Im dłużej śledzę temat tym bardziej widzę że tych światów się nie da pogodzić. I najlepiej mieć i lampę i tranzystor. Zarówno jeden typ jak i drugi potrafi grać olśniewająco ale charakter mają inny. 'Niemierzalny’ rzecz jasna.

 9. Przemek pisze:

  Albo ja jestem slepy albo na stronie togo sklepu nic o tym wzmacniaczu nie ma.
  Czy to bedzie jakas potajemna dystrybucja 🙂

  1. Piotr Ryka pisze:

   Nie, dystrybucja będzie otwarta. Tu wkroczyła do gry nasza kochana Unia Europejska. Towary spoza niej muszą uzyskać specjalne certyfikaty opisane na kilkunastu stronach pracowicie wypoconego maszynopisu. Proces ich uzyskiwania jest czasochłonny i kosztowny, a sam Bakoon o to nie zadbał. A ściślej – wydawało mu się, że zadbał, ale UE miała w tej sprawie odmienne zdanie, a jej zdanie jest w tym wypadku wiążące. Tak więc Bakoony najpierw leżały na cle, a teraz je uwolniono, ale nie wolno nimi handlować do uzyskania wszystkich certyfikatów. Czyli prawdopodobnie jeszcze ze dwa, trzy tygodnie.

 10. Grzegorz Bilski pisze:

  Gorzej, niż za czasów PRL…
  W czwartek powinienem być w Krakowie, to może uda mi się zajrzeć do Ciebie z moimi HD800.
  Zrobiłem wczoraj kabelek z czterech żył AWG28 solid core z czystego srebra umieszczonych w rurkach teflonowych i splecionych ze sobą.
  Brzmi naprawdę ciekawie…

  1. Piotr Ryka pisze:

   Byłoby super. Napisz na mail, to dam Ci adres i telefon.

   Bakoon już przyjechał. Trwa organizacja słuchawek.

 11. Przemek pisze:

  Lubie jak cos sie dziej, a dzieje sie :).

 12. johnf pisze:

  Moze pare slow na temat bakoona, faktycznie taki dobry?

  1. Piotr Ryka pisze:

   W przyszłym tygodniu będzie recenzja. Na razie gra sobie a muzom i się grzeje. Zacznę go słuchać dopiero od jutra.

 13. jacek pisze:

  Witaj Panie Ryka. Przepraszam bo nie znam imion. Odsłuchy krótkie a dobre robię niekiedy w Nautilusie. Spostrzeżenia też..Nieprawdą po tysiąckroć Szanowny Panie o scenie Akg q701 w stosunku do Hd 800 . Krystaliczność w związku ze wzmacniaczem może być prawdą, ale jednak dopasowanie jednego i drugiego to jest jednak to. . Kreowanie jednego nad drugie bez pełnego określenia drugiego to błąd. Leben co to jest, ewentualnie z t1 brzmi to normalnie a z t 90 porażka zgrzyt i tak z innymi i wcale to nie najlepszy wzmacniacz…….. Głupi music hall ph 25.2 lepsza bryła , atak i instrumenty nie trzeba być nawet delikatnie odsłuchowcem żeby to zrozumieć. Wybacz Panie , ale po latach recenzji jednak to bajki . Szkoda bo jednak ludzie potrzebują konkretu… Przepraszam , ale poniosło mnie bo jednak badam sprzęty od ponad 30 lat i próbuje byc obiektywny w każdej branży a boli dużo słów i i tylko tyle Przepraszam

  1. Piotr Ryka pisze:

   Prosiłbym o precyzyjniejsze sformułowanie zarzutów. Może najlepiej w punktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy