Bon Bonus to bazowy model w ofercie firmy. Wersje wykończone lakierem kryjącym (white, black, grey) kosztują 2.990 zł za parę, natomiast wersje fornirowane (natural oak, dark oak) kosztują 3.190 zł. Dystrybucję prowadzi Moje Audio.
Ogólna koncepcja użytkowa i techniczna jest taka sama jak u poprzednika, ale Bon Bonus to całkowicie nowa konstrukcja.
Obudowa modelu Bon Bonus jest większa, wykonana z płyt 21mm, bardzo sztywna i z nowym wytłumieniem. Tak jak poprzednio wyloty aluminiowych tuneli bass-reflex znajdują się z przodu, aby ułatwić ustawienie kolumn. Maskownica jest utrzymywana przy pomocy magnesów. Kolumny mają pojedynczą parę terminali typu bananowego. W zestawie są załączane wtyki bananowe.
Zastosowano nowy, produkowany we Włoszech głośnik niskośredniotonowy marki AudioBarletta. Ma on rozmiar 150mm, polipropylenową membranę z papierową kopułką przeciwpyłową, odlewany kosz i według materiałów producenta charakteryzuje się wysoką liniowością. Głośnik wysokotonowy marki AudioBarletta także jest produkowany we Włoszech. Ma 26-milimetrową kopułkę z impregnowanego jedwabiu.
Dane techniczne kolumn Xavian Bon Bonus:
- Efektywność 87dB/2,83V
- Impedancja nominalna 8Ω
- Zalecana moc wzmacniacza 30-120W
- Częstotliwośc podziału 2.500Hz
- Pasmo przenoszenia 50Hz-20kHz (-3dB, na osi)
- Wymiary WSG 300 * 180 * 230 mm
- Masa 5,6 kg
A po co xaviany, skoro są polskie Pylony?
Może dlatego, że te Pylony – pomimo wielokrotnych zapewnień, że już, już jadą – na test nigdy nie odważyły się przyjechać?