Newsy: Pro iESL – energizer elektrostatyczny marki iFi Audio.

Pro iELS 2   Wraz z początkiem lipca na polskim rynku zadebiutuje kolejny z komponentów serii Pro brytyjskiej marki iFi Audio. Nowe urządzenie to niesamodzielny transformator – energizer słuchawek elektrostatycznych, mający przede wszystkim stanowić rozszerzenie dla flagowego wzmacniacza słuchawkowego firmy – Pro iCan’a, oraz wzmacniaczy słuchawkowych innych producentów. Nowy produkt otrzymał oznaczenie iFi Audio Pro iESL.

Adapter iESL został stworzony głównie z myślą o współpracy z flagowym wzmacniaczem marki iFi Audio – Pro iCan, która odbywa się poprzez wykorzystanie specjalnego, autorskiego złącza ESL-Link. W takim duecie iESL nie potrzebuje zewnętrznego zasilania – całość potrzebnej do działania energii urządzenie pobiera z podłączonego iCan’a Pro, która jest następnie “buforowana” w specjalnym układzie kondensatorów. Takie rozwiązanie przybliża działanie iESL do urządzeń bateryjnych, dzięki czemu praktycznie w całości wyeliminowano występowanie zakłóceń pochodzenia sieciowego. Stanowi to również całkowite odejście od najpopularniejszego dotychczas w energizerach elektrostatycznych rozwiązania, jakim były kaskady prostowników Villarda, które w łatwy i tani sposób podnosiły standardowe napięcie sieciowe 50/60V do pożądanego przez słuchawki elektrostatyczne poziomu 230 – 640V. Minusem tego rozwiązania była jego tendencja do znacznego zwiększenia poziomu szumów sieciowych, co wyraźnie pogarsza jakość odtwarzanej muzyki. Dzięki unikatowemu układowi zastosowanemu w iESL, przetwarzany sygnał jest praktycznie wolny od tych zakłóceń, których obecność schodzi do niemal niemierzalnego poziomu.

Pro iELS 1Pro iELS 4Pro iELS 3Pro iELS 5

 

 

 

 

iESL może również współpracować ze wzmacniaczami słuchawkowymi innych producentów za pośrednictwem pojedynczego wejścia XLR 4-pin, jednakże w tym trybie wymagane jest podłączenie go do sieci dołączonym do zestawu wysokiej klasy zasilaczem iPower. Ponadto wzmacniacz, z którym ma współpracować iELS musi spełniać minimalny parametr prądu wyjściowego, wynoszący 10V przy 64Ω, zaś zalecane przez producenta napięcie powinno wynosić około 28V / 64Ω.

Rzecz bardzo istotna – dzięki zastosowaniu szerokiej regulacji generowanego przez adapter napięcia wyjściowego, jego użytkownik w praktyce może zastosować niemalże każde z popularnych modeli słuchawek elektrostatycznych, jakie kiedykolwiek były produkowane. Posiadacz adaptera iESL może więc bez przeszkód słuchać nawet historycznych modeli słuchawek STAX’a, dla których specjalnie przewidziano oddzielne, 6-pinowe wyjście o napięciu 230V. Ponadto, aby zapewnić łatwość w dopasowaniu adaptera do wzmacniaczy słuchawkowych firm trzecich, na froncie iESL znalazł się również regulator impedancji wejściowej, która może być ustawiona w przedziale między 16 a 96Ω.

Dodatkowym zadaniem, jakie może spełniać iESL, jest możliwość podłączenia pary złączy głośnikowych, biegnących z wzmacniacza kolumnowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, iESL może być zasilany wysokiej klasy sygnałem głośnikowym, zaś po jego wyłączeniu staje się pasywną”przelotką” sygnału głośnikowego, który jest wysyłany dalej do podłączonych głośników za pośrednictwem dwóch par terminali wyjściowych.

Cena detaliczna iFi Audio iESL nie została jeszcze ustalona, jednakże nie powinna przekroczyć 7.000 PLN brutto.

Wyłącznym dystrybutorem marki iFi Audio na Polskę jest firma: Camax

Specyfikacja techniczna iFi Audio Pro iESL:

 • Maksymalne napięcie wyjściowe: 640V RMS (16Ω/20V) / 320V RMS (64Ω/20V)
 • Pasmo przenoszenia: 5Hz – 50kHz (-3dB)
 • Napięcie wejściowe (Pro iESL): 5V – 9V/1A max
 • Napięcie wejściowe (iPower): AC 85 – 265V, 50/60Hz
 • Moc: < 1W
 • Wymiary: 213(dł.) x 206(szer.) x 63.3(wys.) mm
 • Waga: 2.5kg (5.5 lbs)

5 komentarzy w “Newsy: Pro iESL – energizer elektrostatyczny marki iFi Audio.

 1. PIotr Ryka pisze:

  Dawać go!

 2. Tadeusz pisze:

  Cwane marketingowo .Działają jak przebiegły dealer narkotykowy ,uzależniają klienta 🙂

  1. Marecki pisze:

   Dobra analogia 😀

 3. Stefan pisze:

  A które STAXy będą razem z iFi?

  1. PIotr Ryka pisze:

   Jeszcze nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy