Newsy: Onkyo A800 i H900M

Onkyo-A800-Headphones   Ilość marek związanych ze światem audio, próbujących w ostatnim czasie swoich sił we wdrażaniu słuchawek wysokiej klasy, może przyprawić o zawrót  głowy. Próby te wychodziły różnie, jednakże modele takie jak McIntosh MHP1000 czy też AudioQuest NightHawk każą sądzić, iż brak większych tradycji w konstruowaniu słuchawek wcale nie przeszkadza w tworzeniu wyjątkowych i wartych uwagi egzemplarzy. Miejmy zatem nadzieję, że nowe słuchawki Onkyo A800 i H900M będą się zaliczać do tej właśnie grupy.

Onkyo_A800_HiFiPhilosophy_01Onkyo A800 to wokółuszne słuchawki o konstrukcji otwartej, których podstawowym przeznaczeniem jest użytkowanie w warunkach domowych. Producent w ich wypadku zastosował duże, 50-milimetrowe przetworniki dynamiczne, których diafragmy składają się z kilku sprasowanych warstw mylaru. Przetworniki te charakteryzują wysoką skutecznością, sięgającą poziomu 100 dB, a także niską opornością, wynoszącą jedynie 32 Ohmy. Można więc sadzić, że A 800 będą raczej łatwymi do wysterowania i mimo domowego przeznaczenia przyjaznymi nawet dla słabszych urządzeń przenośnych. Producent podał również wartość pasma przenoszenia, mieszącego się  w zakresie od 4 do 40.000 Hz, co sprawiło, że nowy produkt otrzymał oficjalny certyfikat Hi-Res Audio. Jest to o tyle istotne dla Onkyo, że firma jest aktualnym liderem w rozpowszechnianiu plików wysokiej rozdzielczości na terenie Japonii, co oczywiście zobowiązuje. Wiemy również, iż słuchawki zostały wyposażone w 3-metrowy kable wykonany z miedzi beztlenowej OFC, który dostarcza sygnał stereo do obydwu nausznic, a zakończony został pozłacaną wtyczką jack 3,5 mm, tym bardziej odpowiednią dla sprzętu przenośnego. Cenę modelu A 800 skalkulowano na 399 Euro bez VAT.

Drugą wokółuszną nowością od Onkyo jest model H900M. W przeciwieństwie do modelu A800 słuchawki te posiadają konstrukcję zamkniętą i zostały przez producenta przeznaczone głównie do użytku mobilnego. Również one zostały wyposażone w 50-milimetrowy przetwornik dynamiczny, w tym wypadku osiągający skuteczność aż 105 dB przy jednocześnie znikomej impedancji, wynoszącej zaledwie 16 Ohm. Parametry te powinny zdecydowanie ułatwić parowanie nowych Onkyo z wszelkiego rodzaju odtwarzaczami przenośnymi, a nawet smartfonami, co oczywiście wychodzi naprzeciw najnowszym trendom. Pasmo przenoszenia jest w tym wypadku minimalnie węższe i mieści się w granicach od 5 do 40.00 Hz. Producent określa brzmienie modelu jako dokładne i otwarte, a słuchawki są dostarczane z kablem wykonanym z miedzi OFC o długości 1.2 m i zamontowanym na nim pilotem do regulacji głośności. Cena modelu H900M wynosi 299 Euro bez VAT.

Onkyo_A800_HiFiPhilosophy_03Onkyo_A800_HiFiPhilosophy_02Onkyo_H900M_HiFiPhilosophy_01Onkyo_H900M_HiFiPhilosophy_03

 

 

 

 

Obydwa modele będą dostępne w sprzedaży od marca bieżącego roku.

Polski dystrybutorem marki Onkyo jest firma: EIC

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy