Newsy: Nowe studyjne słuchawki marki Beyerdynamic

Beyerdynamic DT 1990 8

   Beyerdynamic DT 1990 PRO – taką nazwę otrzymał najnowszy produkt sławnego niemieckiego wytwórcy, stanowiący otwarty wariant niedawno debiutujących na rynku profesjonalnych DT 1770 PRO.

DT 1990 PRO, w przeciwieństwie do pierwowzoru, posiadają konstrukcję otwartą. Ich komory akustyczne opatrzono licznymi, owalnymi otworami, zza których widać jasnoszarą siateczkę, wykonaną z tkaniny, mającą na celu ochronę przetworników, identycznych jak w zamkniętych 1770. Mamy więc ponownie do czynienia z 45-milimetrowym przetwornikiem Tesla o 250-ohmowej impedancji, napędzanym neodymowym układem magnetycznym. Brak w każdym razie jakichkolwiek wzmianek o ewentualnych zmianach, jest natomiast mowa o identycznym paśmie przenoszenia, mieszczącym się w przedziale od 5 do 40,000 Hz, oraz o analogicznej skuteczności, wynoszącej 102 dB (1mW/500Hz).

Beyerdynamic DT 1990 1

Beyerdynamic DT 1990 2

Beyerdynamic DT 1990 3Beyerdynamic DT 1990 4

 

 

 

 

Od strony wizualnej i ergonomiczne obydwa topowe modele dla profesjonałów różnią jedynie te perforacje komór otwartego modelu. Poza tym słuchawki współdzielą niemal identyczny zestaw części, począwszy od pałąka, a na identycznym zestawie kabli i kolorystyce kończąc. Jedynym wyróżnikiem najnowszych DT 1990 jest dodatkowa para padów, mających wzmacniać reprodukcję dolnych częstotliwości. Prawdopodobnie znajdzie ona też miejsce w nowszych dostawach DT 1770, co stanowiłoby pozytywne odniesienie do zastrzeżeń użytkowników, kierowanych pod adresem tego modelu.

Słuchawki Beyerdynamic DT 1990 PRO powinny być dostępne na dniach w cenie detalicznej 599 Euro.

Polskim dystrybutorem asortymentu PRO marki Beyerdynamic jest firma: Mega Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy