Newsy: Nime Elite One w Premium Sound

Nime_AudioDesign_HiFiPhilosophy   Gdański salon audio Premium Sound poinformował nas o wprowadzeniu do swojej oferty głośników podstawkowych Nime Elite One.

Nime Audiodesigne to niewielka włoska manufaktura, produkująca ekskluzywne zespoły głośnikowe ze starannie wyselekcjonowanych materiałów oraz najlepszych dostępnych komponentów. Wszystkie produkty tego producenta są wytwarzane w sposób ręczny przez wysoce wykwalifikowanych rzemieślników. Pomimo dość młodego wieku producent ten zdążył już zwrócić na siebie uwagę światowej publiczności dzięki zastosowaniu bardzo charakterystycznego, ostrego designu, który nie pozwala przejść obok nich obojętnie niezależnie od tego, jak ostatecznie estetyka ta jest oceniana.

Model Elite One wykonano w całości z wysokiej jakości duraluminium i stali, podobnie jak i dedykowane mu standy. Występuje w wykończeniu z chromowanej stali lub lakierniczym na indywidualne zamówienie. Za generowanie dźwięku odpowiadają tu bardzo cenione, ceramiczne przetworniki marki Acuton, które można spotkać w produktach tak elitarnych wytwórni głośnikowych jak chociażby Marten, Albedo czy Avalon. Dodatkowo producent zdecydował się na wyprowadzenie zwrotnic poza obudowy samych głośników, co powinno sprzyjać dokładniejszej reprodukcji materiału muzycznego. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły osiągnięcie wysokiej skuteczności oraz liniowego przebiegu impedancji, co uczyniło z flagowego modelu firmy produkt niezwykle łatwy do napędzenia dla wzmacniaczy tak lampowych, jak i tranzystorowych.

Cena pary głośników Nime Elite One wynosi niebagatelne 72 900 PLN, co każe je stawiać w jednym szeregu z tak wybitnymi przedstawicielami głośników podstawkowych jak Raidho D1 czy Franco Sebrin Accordo. Jesteśmy zatem niezwykle ciekawi ewentualnego porównania ich możliwości.

Dane techniczne:

 • Konstrukcja: dwudrożna typu bass reflex
 • Przetworniki:
  • wysokotonowy: Thiel & Partner Accuton TW 25mm (1 cal), ceramiczna kopułka wklęsła
  • nisko-średniotonowy: Thiel & Partner Accuton 173mm (7W),  ceramiczna kopułka wklęsła
 • Pasmo przenoszenia: 43Hz – 20kHz
 • Skuteczność: 88 dB SPL (2,83v / 1m)
 • Impedancja: 8 Ohm, minimum 7 Ohm
 • Zalecana moc wzmacniacza: 15- 120 WattsRMS
 • Wymiary obudowy: 310mm * 270mm * 430mm (W/Sz./G)
 • Wymiary standu: 1180mm * 450mm * 800mm (W/Sz./G)
 • Wykończenie obudowy: polerowane lub matowe czarne, błyszczące białe lub kolory niestandardowe
 • Wykończenie standu: chromowana lub satynowa stal, czarny
 • Waga: 45 kg/sztuka

Monitory są już dostępne do odsłuchu w siedzibie salonu Premium Sound.

Polskim dystrybutorem marki Nime jest firma: Audio Anatomy.

2 komentarzy w “Newsy: Nime Elite One w Premium Sound

 1. fon pisze:

  Trochę na inny temat,wiele osób zainteresowanych jest transportami cd ,posiadając jakiegoś daca nie rezygnujem tak naprawdę z płyt cd ,a tych wyspecjalizowanych urządzeń jest ostatnio jak na lekarstwo,może dało by się zrobić jakiś test np odtwarzaczy cd z średniego przedziału cenowego w roli transportów ,niedawno podobny test był w Audio Video tylko niestety tych najtańszych.

  1. Piotr Ryka pisze:

   Takie zbiorowe testy są trudne logistycznie. Ale można popróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy