Newsy: Marka Falcon Acoustics dostępna w Polsce

Na rynek polski weszły produkty brytyjskiej firmy Falcon Acoustics.

Firma Falcon została założona w 1972 roku (jako Falcon Electronics) przez Malcolma Jones’a, pierwszego inżyniera firmy KEF i projektanta takich głośników jak B139, B200, B110, T15, T27.

Jones opuścił KEF-a w 1974, po zakończeniu projektu Reference Series 104, i skupił wyłącznie na pracy we własnej firmie. Pierwotnie profil działalności miał się koncentrować na sprzedaży podzespołów na rynek DIY i rozwinęły się też pokrewne rodzaje działalności – opracowano szereg kitów głośnikowych, a oprócz tego na dużą skalę rozwinęła się produkcja cewek na rdzeniu ferrytowym. W latach 1980-tych i 90-tych nawijano u Falcon Acoustics setki tysięcy cewek rocznie, sprzedając je  wielu producentom kolumn. Dziś firma jest największym dostawcą głośników w Wielkiej Brytanii.

Falcon startował jako marka rodzinna, przedsiębiorstwo prowadzone przez małżonków Valerie i Malcolma Jones. Po śmierci Valerie w 2008 roku Malcolm rok później przeszedł na emeryturę, a firmę przejął po nim Jerry Bloomfield. Pierwszy właściciel zachował jednak związek z firmą jako konsultant.

Startowym produktem Falcona na naszym rynku jest model LS3/5a – klasyczny monitor studyjny na licencji BBC, produkowany przez różnych wytwórców. Falcon Acoustics podkreśla jednak unikalny charakter swojej wersji. Korzystając z doświadczenia Malcolma zadbano o to, by były to jedyne LS3/5a w pełni zgodne ze specyfikacją z lat 1970-tych, tyle że wykonane precyzyjniej aniżeli oryginały. Pracują w nich produkowane w Wielkiej Brytanii głośniki Falcon B110 oraz Falcon T27, zaprojektowane przez samego Malcolma – projektanta także oryginalnych KEF B110 i KEF T27. Obudowę zamkniętą wykonano ze sklejki i drewna bukowego. Kolumny mają impedancję nominalną 15Ω i efektywność 83dB/2,83V.

Falcon BBC LS3/5a posiadają wykończenia w fornirach naturalnych, przy czym warianty standardowe to European Cherry, European Walnut oraz European Elm. Natomist warianty premium to Rosewood, European Yew oraz Butt Burr Walnut.

Cena za LS3/5a w wykończniu stanardowym wynosi 11 990 złotych, a na kolumny w wykończeniu premium trzeba wyłożyć 12 490 złotych. Cena dedykowanych podstawek to 4490 złotych.

Dystrybutor planuje też wprowadzenie na nasz rynek pozostałych modeli Falcona – trzech należących do serii R.A.M Studio oraz szczytowego modelu Falcon Reference.

Dystrybucją Falcon Acoustics zajmuje się Audio Atelier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy