Newsy: Marka Falcon Acoustics dostępna w Polsce

Na rynek polski weszły produkty brytyjskiej firmy Falcon Acoustics.

Firma Falcon została założona w 1972 roku (jako Falcon Electronics) przez Malcolma Jones’a, pierwszego inżyniera firmy KEF i projektanta takich głośników jak B139, B200, B110, T15, T27.

Jones opuścił KEF-a w 1974, po zakończeniu projektu Reference Series 104, i skupił wyłącznie na pracy we własnej firmie. Pierwotnie profil działalności miał się koncentrować na sprzedaży podzespołów na rynek DIY i rozwinęły się też pokrewne rodzaje działalności – opracowano szereg kitów głośnikowych, a oprócz tego na dużą skalę rozwinęła się produkcja cewek na rdzeniu ferrytowym. W latach 1980-tych i 90-tych nawijano u Falcon Acoustics setki tysięcy cewek rocznie, sprzedając je  wielu producentom kolumn. Dziś firma jest największym dostawcą głośników w Wielkiej Brytanii.

Falcon startował jako marka rodzinna, przedsiębiorstwo prowadzone przez małżonków Valerie i Malcolma Jones. Po śmierci Valerie w 2008 roku Malcolm rok później przeszedł na emeryturę, a firmę przejął po nim Jerry Bloomfield. Pierwszy właściciel zachował jednak związek z firmą jako konsultant.

Startowym produktem Falcona na naszym rynku jest model LS3/5a – klasyczny monitor studyjny na licencji BBC, produkowany przez różnych wytwórców. Falcon Acoustics podkreśla jednak unikalny charakter swojej wersji. Korzystając z doświadczenia Malcolma zadbano o to, by były to jedyne LS3/5a w pełni zgodne ze specyfikacją z lat 1970-tych, tyle że wykonane precyzyjniej aniżeli oryginały. Pracują w nich produkowane w Wielkiej Brytanii głośniki Falcon B110 oraz Falcon T27, zaprojektowane przez samego Malcolma – projektanta także oryginalnych KEF B110 i KEF T27. Obudowę zamkniętą wykonano ze sklejki i drewna bukowego. Kolumny mają impedancję nominalną 15Ω i efektywność 83dB/2,83V.

Falcon BBC LS3/5a posiadają wykończenia w fornirach naturalnych, przy czym warianty standardowe to European Cherry, European Walnut oraz European Elm. Natomist warianty premium to Rosewood, European Yew oraz Butt Burr Walnut.

Cena za LS3/5a w wykończniu stanardowym wynosi 11 990 złotych, a na kolumny w wykończeniu premium trzeba wyłożyć 12 490 złotych. Cena dedykowanych podstawek to 4490 złotych.

Dystrybutor planuje też wprowadzenie na nasz rynek pozostałych modeli Falcona – trzech należących do serii R.A.M Studio oraz szczytowego modelu Falcon Reference.

Dystrybucją Falcon Acoustics zajmuje się Audio Atelier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy