Newsy: Davone Tulip w salonie HiFi Ja i Ty

Davone_Tulip_HiFiPhilosophy_01   Gdański salon audio-video HiFi Ja i Ty poinformował nas o wprowadzeniu do swojej oferty kolumn wyjątkowo oryginalnego Duńskiego producenta, jakim niewątpliwie jest firma Davone. Pierwszym zespołem głośników dostępnym w salonie będzie model Tulip.

Tulip to mała, 2.5 drożne kolumna podłogowa w obudowie typu Bass Reflex, wykonanej z giętej sklejki posadowionej na specjalnie zaprojektowanym stojaku. Model ten miał swoją premierę na Monachijskiej wystawie High End w 2014 roku. Dźwięk Tulipów można określić najprościej jako bardzo zrównoważony, dzięki czemu zarówno nagrania studyjne jak i koncertowe brzmią bardzo spójnie i soczyście.

Davone_Tulip_HiFiPhilosophy_02Davone_Tulip_HiFiPhilosophy_03Davone_Tulip_HiFiPhilosophy_06Davone_Tulip_HiFiPhilosophy_07

 

 

 

 

Konstrukcja Tulipów dedykowana jest pomieszczeniom o powierzchni od 10 do nawet 40 metrów. Oprócz dźwięku wysokiej próby Tulipy oferują swoim odbiorcom obcowanie z nietuzinkowym designem, który zaprzecza twierdzeniu, że sprzęt powinien przede wszystkim dobrze grać, a jego wygląd pozostaje sprawą drugorzędną. Dzięki dwóm 6-calowym głośnikom pracującym równolegle zmniejszone zostały zniekształcenia na średnich i niskich częstotliwościach, a ich całkowita powierzchnia promieniowania membran jest większa niż w wypadku 7-calowego głośnika zastosowanego w wyższym modelu Davone – Riva.

Czystość reprodukcji średnich tonów jest zapewniona dzięki zastosowaniu membran z naturalnych włókien. Zarówno w przypadku Tulipa, jak i Rivy maskownice są zintegrowane z kolumną. Nie generuje to szkodliwych rezonansów, przez co nie ma potrzeby ich ściągania do odsłuchu.Ścianka przednia ma 24mm grubości i jest osadzona w obudowie z 6-cio warstwowej sklejki o wysokiej gęstości. Taka konstrukcja obudowy zapewnia jej optymalną wytrzymałość dla dwóch 6-cio calowych głośników nisko tonowych i 1-o calowego głośnika wysoko tonowego.

Dane techniczne Davone Tulip:

  • Pasmo przenoszenia: 45-30000Hz
  • Impedancja: 4 ohm
  • Skuteczność: 90dB
  • Typ obudowy: bass reflex
  • Wymiary: 85 x 18 x 26 cm
  • Waga: 11kg/sztuka
  • Dostępne kolory: orzech amerykański, dąb, czarny mat, biały mat
  • Wyprodukowano w Danii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy