Newsy: Arcam rHead w HiFi Station

Arcam rHead HiFiPhilosophy_07   Krakowski salon audio HiFi Station pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na odsłuchy najnowszego wzmacniacza słuchawkowego produkcji znanej brytyjskiej marki Arcam. Nowy wzmacniacz otrzymał nazwę Arcam rHead i jest już dostępny w sprzedaży, zaś jego orientacyjna cena detaliczna powinna wynieść około 2390 PLN.

W rHead zastosowano układ pracujący w klasie A, co uwalnia go od zniekształceń związanych z przejściem sygnału przez zero, występujących we wszystkich urządzeniach pracujących w klasie AB. Producent szczególną uwagę zwrócił na zoptymalizowanie układu litografii na płytce drukowanej wzmacniacza oraz dopracowanie działania wielostopniowego układu zasilającego, które przepuszcza jedynie śladowe ilości zakłóceń sieciowych. Duże korzyści brzmieniowe przyniosło również bezpośrednie sprzęgnięcie sygnału, bez pośrednictwa kondensatorów.

Arcam rHead HiFiPhilosophy_01 Arcam rHead HiFiPhilosophy_02 Arcam rHead HiFiPhilosophy_06 Arcam rHead HiFiPhilosophy_03

 

 

 

 

W wypadku rHead wykorzystano zaawansowaną regulację siły głosu z zastosowaniem drabinka rezystancyjnej. Jest to ten sam układ, który zastosowany został we flagowym wzmacniaczu Arcama – A49, który eliminuje problem niezrównoważenie siły głosu w lewym i prawym kanale, co jest dość typowym problemem klasycznych potencjometrów. Uszkodzeniu wzmacniacza zapobiega rozbudowany układ zabezpieczeń, który w znikomy sposób wpływa na przesyłany sygnał audio. Sam rHead brzmi bardzo naturalnie i angażująco, pokazując realistyczny charakter odtwarzanej muzyki.

Arcam rHead HiFiPhilosophy_04Wzmacniacz rHead został wyposażony w dwa komplety wejść analogowych: niezbalansowane RCA oraz zbalansowane XLR, które działają zupełnie niezależnie i są przełączane za pośrednictwem przełącznika na tylnym panelu. Najnowsze Dzieło marki Arcam oferuje również dwa wyjścia słuchawkowe jack: 3,5mm i 6,3mm, które mogą symultanicznie zasilać dwie pary słuchawek sygnałem o mocy sięgającej do nawet 2W przy oporności słuchawek wynoszącej 16Ω.

Arcam rHead – Sprcyfikacja techniczna:

 • Pasmo przenoszenia: 10Hz – 20kHz
 • Stosunek THD: 0.001%
 • Stosunek S/N: 109dB
 • Zasilacz: wtyczkowy, 12V DC, 1.5A
 • Moc wyjściowa: 2.0W (16Ω), 1.1W, (32Ω), 130mW (300Ω)
 • Zalecana impedancja słuchawek: 16Ω – 600Ω
 • Impedancja wyjściowa: <0.5Ω
 • Wymiary: 194 x 44 x 135mm
 • Waga: 0.71kg

W imieniu całej załogi salonu HiFi Station serdecznie zapraszamy na odsłuchy nowego wzmacniacza, najlepiej po uprzednim kontakcie z pracownikami firmy:

HIFISTATION.PL

 • Krowoderskich Zuchów 16/11
 • 31-272 Kraków
 • Telefon: 12 307 04 67

2 komentarzy w “Newsy: Arcam rHead w HiFi Station

 1. Misiomor pisze:

  Sluchal ktos tego arcama???

  1. Jakubas100 pisze:

   Witam, mam go od kilku miesięcy. Kupiony za 1090 zł (radykalnie obniżono cenę jakiś czas temu). U mnie początkowo napędzał Beyerdynamic 990 a teraz Grado SR80e. Jakiś czas po zakupie rHead’a kupiłem Mojo i muszę powiedzieć, że Beyery lepiej grają z Mojo niż z Mojo + rHead – nie widzę w takim połączeniu żadnej wartości dodanej, a raczej lekkie zubożenie (głównie na basie).
   rHeada zakupiłem wkrótce po tym, jak przez dłuższy czas testowałem Hadonica od Earstream – w którym się w końcu zakochałem. rHead miał dla mnie powiedzmy 70% tego co dawał sonicznie Headonic więc po uwzględnieniu różnicy cenowej postanowiłem przejściowo zainwestować w rHead’a. Po zakupie Mojo i stwierdzeniu braku synergii i dodanej wartości postanowiłem go sprzedać, ale niedawno kupiłem Grado sr80e i tutaj kombo Mojo + rHead mi się bardziej podobało. Samo Mojo z Grado dawało dla mnie za dużo materiału, informacji i Grado się trochę przesterowywało (tak to odczuwałem). z rHead’em natomiast wszystko się pięknie wygładziło…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy