Newsy: AKG K872

AKG K872   Na odbywających się we Frankfurcie nad Menem targach Prolight + Sound, firma AKG zaprezentowała długo wyczekiwaną, zamkniętą wersję flagowych słuchawek dynamicznych K812. Nowa wersja tych słuchawek otrzymała oznaczenie AKG K872, a ich premiera stanowi jeden z elementów świętowania przez zasłużoną markę 70. rocznicy powstania, co nastąpi już w 2017 roku.

Nowy wariant flagowego modelu z 2014 roku posiada niemalże identyczną specyfikację techniczną co jego popularny pierwowzór. Mamy więc do czynienia z parą przetworników dynamicznych o 53-milimetrowych diafragmach, które są wzbudzane przy pomocy magnesów neodymowych, potrafiących generować strumienie magnetyczne o gęstości aż 1.5 Tesli. Dzięki zastosowaniu niewielkich modyfikacji geometrii oryginalnych przetworników, firmie AKG w zamkniętym wariancie topowego modelu udało się zachować niemal w całości charakterystykę brzmienia znaną z wersji K812. Pasmo przenoszenia, jak i w wersji pierwotnej, mieści się w przedziale 5 – 54.000 Hz, przy zachowaniu identycznej oporności wynoszącej 36 Ohm. Jedynym parametrem, jaki według producenta miał ulec zmianie, jest niewielki wzrost skuteczności przetworników względem wersji otwartej, a dokładnie z 110 dB SPL/V wobec 112 dB SPL/V, co bez wątpienia wynika z samej konstrukcji zamkniętej.

AKG_K872_HiFiPhilosophy_01AKG_K872_SideAKG_K872_HiFiPhilosophy_05AKG_K872_HiFiPhilosophy_07

 

 

 

 

Pod względem wizualnym nowe słuchawki też do złudzenia przypominają protoplastę. Jedyną zauważalną równicą jest zastąpienia metalowej siatki nausznic jednolitą czarną przesłoną z bliżej nieokreślonego tworzywa sztucznego. Waga słuchawek również nie uległa zmianie i wciąż wynosi 390 g. Nie odnotowano również zmian w odniesieniu do kabla sygnałowego i producent, tak jak i w modelu K812, postanowił zastosować pojedynczy przewód stereofoniczny doprowadzający sygnał do lewej nausznicy za pośrednictwem wtyczki micro-XLR marlo LEMO. Długość kabla wynosi 3 m.

AKG_K872_HiFiPhilosophy_02Słuchawki AKG K872 powinny być dostępne w sprzedaży począwszy od maja bieżącego roku z ceną detaliczną wynoszącą 1599 EURO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy