Newsy: Pathos InPol Ear

pathos-inpol-earhifi-philosophy-06   InPol – (Indeguitore Pompa Lineare) – Liniowy Wtórnik Wzmacniający jest opatentowanym przez Pathos Acoustic układem elektronicznym, który zdobył wiele nagród i uznanie branży, a według samych włodarzy marki jest on kolejnym krokiem ewolucji układów wzmacniających wykorzystywanych w świecie elektroniki audio najwyższej klasy.

Urządzenia Inpol mają swoją niepowtarzalną sygnaturę dźwiękową uzyskaną poprzez odpowiednie zaprojektowanie toru  – w pełni zbalansowany układ przcujący w czystej klasie klasie A, w którym użyto wyłącznie elementów dyskretnych obwodu wtórnika uzyskując dzięki temu zarówno wysokie wzmocnienie tak napięciowe, jak i prądowe. Wzmacniacz lampowy amplifikuje sygnał wejściowy, a układ InPol dostarcza prądu do wysterowania i zasilenia kolumn/słuchawek bez jego dalszej wzmacniania. Dzięki tej technice sygnał wejściowy powierzony wzmacniaczowi lampowemu na wyjściu urządzenia stanowi jego dokładną kopię, zachowując swą pierwotną jakość, czystość i zawartość harmonicznych zastosowanego materiału źródłowego.

Technologia InPol pozwala również w teorii na zwiększenie mocy wyjściowej (w czystej klasie A) od 25% do aż 50%, zachowując przy tym niską impedancję wyjściową, która jest fundamentalna dla zachowania odpowiedniego współczynnika tłumienia (Damping Factor) i dalszego polepszenia parametrów sygnału.

pathos-inpol-earhifi-philosophy-02pathos-inpol-earhifi-philosophy-01pathos-inpol-earhifi-philosophy-03pathos-inpol-earhifi-philosophy-04

 

 

 

 

Dobierane w pary lampy małej mocy nadają reprodukowanemu dźwiękowi magicznego wyrazu, a dzięki mocy jaką otrzymujemy na dwóch zbalansowanych wyjściach (10W przy 32Ω) oraz jednemu niezbalansowanemu wyjściu jack (3W przy 32Ω) właściciel  modelu Pathos InPol Ear dostaje do swojej dyspozycji prawdziwie high-endowe urządzenie, mogące sprostać teoretycznie każdemu, nawet najbardziej wymagającemu słuchawkowemu wyzwaniu.

Centralna część obudowy jest pieczołowicie wykończona, a boczne radiatory w kształcie firmowego logo tworzą niezwykle atrakcyjny dla oka ornament, który podkreślają misternie zabezpieczoną parę lampy umieszczone w centralnej części obudowy. Produkt jest całkowicie wykonany ręcznie we Włoszech z wykorzystaniem najlepszej jakości komponentów.

Specyfikacja techniczna Pathos InPol Ear:

 • Typ: referencyjny, w pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy wykorzystujący technologię podwójnego układu InPol i pracujący w klasie A.
 • Moc wyjściowa (32Ω): 3W (wyjście single-ended), 10W (wyjście XLR)
 • Impedancja wyjściowa: 0,9Ω (zbalansowane), 0,45Ω (niezbalansowane)
 • Pasmo przenoszenia:   2Hz – 200kHz ±0,5dB
 • Czułość wejściowa: 2,2V RMS
 • Impedancja wejściowa: 100kΩ
 • Polaryzacja wyjścia: regulowana z pomocą pilota zdalnego sterowania
 • Regulacja głośności: 2 x Burr Brown PGA2310 (180 kroków co 0,5dB)
 • THD: 0,1% przy 11W
 • Stosunek sygnał/szum:  >100dB
 • Maks. Napięcie we: 4,4V RMS
 • Maks. Napięcie wy: 20V RMS (zbalansowane), 10V RMS ( niezbalansowane)
 • Wejścia analogowe: 1 x zbalansowane XLR, 4 x niezbalansowane RCA
 • Wejścia cyfrowe (opcjonalny moduł HiDac EVO:1 x USB B, 1 x SPDIF koaksjalny, 1 x SPDIF optyczny, 1 x Ethernet RJ45, 2 x USB A
 • Wyjścia: 1 x pre out stereo RCA ,1 x pre out stereo zbalansowane XLR, 1 x jack 6,3mm, 2 x złącze XLR 4-pin
 • Pobór mocy: 110W
 • Wymiary: (G)370mm x (S)280mm x (W)180mm
 • Waga: 12,5kg Cena: 17.600 PLN

Polskim dystrybutorem marki Pathos jest firma: Audio Anatomy

9 komentarzy w “Newsy: Pathos InPol Ear

 1. Wojtek pisze:

  Witam Panie Piotrze. Hifiman Shangri-la, Sony MDR-Z1R. Jestem bardzo ciekaw czy w końcu będę mógł przeczytać, że powstały lepsze lub choć na tym samym poziomie słuchawki co np Mdr-10. Może to już? Stąd moje pytanie jak Pan myśli czy te nauszniki mogą okazać się lepsze?

  1. PIotr Ryka pisze:

   Sony mają przyjechać w listopadzie, ale wątpię by były lepsze lub chociaż równające do pierwowzoru. Shangri-la uciekło z rynku po nieprzychylnych komentarzach w Monachium, a przy tym cenę ma abstrakcyjną, tak więc to także nie kandydat. Pod pewnymi względami kandydatem są Focal Utopia, dające niezwykle nasycone brzmienie i stuprocentową muzykalność. Mnie jednak sygnatura celulozowych membran podobała się bardziej (chociaż to trochę problematyczne, bo bezpośrednio nie porównywałem), a przede wszystkim wrażenia przestrzenne dawały te Sony lepsze. Podobnych można szukać w Ultrasone Edition 5.

   1. Wojtek pisze:

    Firma Focal pokazuje, że nie mając jednak tak dużego doświadczenia w produkcji słuchawek. Robią coś co może zbliżyć się pod pewnymi względami do tych „wielkich” Ale cena jest dość duża. Myślę nad zakupem Hifiman he – 6. Czytając Pana recenzje wnioskuję, że są bardzo dobre. Czy to dobry wybór?

    1. hifiphilosophy pisze:

     HiFiMAN HE-6 znakomicie grają z nowym wzmacniaczem Ayon Audio HA-3. W przypadku słabszych wzmacniaczy (tu liczy się moc a nie sama jakość) różnica jakościowa pomiędzy nimi a Focal Utopia będzie bardzo wyraźna na korzyść Focala.

 2. gość44 pisze:

  „Cena: 17.600 PLN”

  Dlaczego producenci nam to robią?

  1. AAAFNRAA pisze:

   I to jest chyba cena bez modułu HiDac EVO?

  2. PIotr Ryka pisze:

   Robią bo mogą. Są kupcy jest towar.

 3. Lord Rayden pisze:

  Z tylu wyglada jak magnetowid analogowy Betacm (profesjonalny).

 4. PIotr Ryka pisze:

  Już przyjechał i się wygrzewa. Gra obiecująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy