Newsy: Fostex TH-900mk2

Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_07   Odbywające się w kalifornijskim Anaheim targi NAMM stały się źródłem kolejnych nowości ze świata słuchawkowego audio najwyższych lotów. Po niedawnych premierach zupełnie nowych, bądź też poprawionych topowych konstrukcji marek takich jak Sennheiser, Beyerdynamic czy też Audio-Technica, swoje trzy grosze w tej dziedzinie postanowił dorzucić Japoński Fostex, który właśnie na targach NAMM WINTER 2016 zaprezentował usprawnioną wersję swoich flagowych słuchawek dynamicznych. Otrzymały one nazwę Fostex TH-900mk2.

Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_08Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_05Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_04Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_03

 

 

 

 

Nowe TH-900 według producenta mają się odróżniać od pierwowzoru przede wszystkim wprowadzeniem opcji wymiany kabla. Widać już wyraźnie, że opcja staje się obowiązującym trendem wśród wiodących producentów słuchawek. Użytkownicy wersji mk2 będą mieli możliwość wyboru pomiędzy dodawanym fabrycznie niezbalansowanym przewodem (ET-H3.0N7UB) zakończonym wtyczką str jack 6,3mm, bądź też jego zbalansowaną wersją (ET-H3.0N7BL) zakończoną wtyczką 4-pin XLR. Obydwa kable wykonane są z miedzi beztlenowej OFC o czystości 7N, posiadają długość 3m i doprowadzają one sygnał do słuchawek za pośrednictwem rodowanych złączy HPSC, które są dobrze znane chociażby użytkownikom słuchawek Sennheiser HD600/650.

Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_02Producent nie podał informacji o innych ewentualnych usprawnieniach zastosowanych w nowej wersji swojej powszechnie chwalonej referencji. Z relacji użytkowników forum Head Fi można jednak wnioskować, iż nowe TH-900 zostały poddane bliżej nie określonemu dostrojeniu, które ponoć upodabnia je brzmieniowo do limitowanej wersji tych słuchawek o nazwie TH-X00, którą Fostex wypuścił na rzecz bardzo popularnej wyprzedaży internetowej organizowanej przez portal massdrop.com. Dostrojenie to ma się charakteryzować „uspokojeniem” górnych zakresów reprodukowanego sygnału muzycznego, jednakże w tym wypadku miało się to odbyć bez strat i uproszczeń jakościowych w pozostałej części przenoszonego pasma, tak jak miało to miejsce w okrojonej wersji TH-X00. Powiększeniu miała również ulec generowana w słuchawkach przestrzeń muzycznego przekazu.

Firma Fostex ponadto zaprezentowała unowocześnioną wersję swojego przetwornika D/A o nazwie HP-A4BL, który w stosunku do starszej odsłony otrzymał zbalansowane wyjście słuchawkowe XLR 4-pin. Co jest jednak ciekawsze, na zdjęciu promocyjnym tegoż przetwornika widać unowocześnione słuchawki TH-900 z komorami akustycznymi  w nie prezentowanym wcześniej, naturalnym wykończeniu drewna. Drewno to wydaje się jednak zbyt ciemne jak na stosowaną dotychczas japońską brzozę wiśniową, której barwę można było dokładnie podziwiać dzięki w pełni transparentnemu lakierowi słuchawek TH-X00. Wykończenie, które widać na wspomnianym zdjęciu przywodzi raczej na myśl orzech lub mahoń, który Fostex stosował wcześniej w produkowanych przez niego na zamówienie Denona słuchawkach A-HD5000. Być może więc producent zakłada też wprowadzenie takiej wersji swoich ulepszonych słuchawek.

Fostex_TH900mk2_Hifiphilosophy_06Czekamy niecierpliwie na premierę rynkową nowych produktów Fostexa, która powinna mieć miejsce w marcu. Ceny nowych pozycji w ofercie japońskiego producenta przedstawiają się w następujący sposób:

 • Fostex TH-900mk2 – 1499 dolarów amerykańskich
 • Fostex HP-A4BL – 799 dolarów amerykańsjich
 • Fostex ET-H3.0N7BL – 249 dolarów amerykańskich

Polskim dsytrybutorem marki Fostex jest firma: Mega Music

 

 

 

6 komentarzy w “Newsy: Fostex TH-900mk2

 1. Maciej pisze:

  A to ci niespodzianka 🙂

  1. Wiceprezes pisze:

   Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli wymianę kolekcji słuchawek każdego producenta co kwartał. Albo częściej…;)

   1. kabak1991 pisze:

    Czego się nie robi dla pieniążków co? Pieniążki się muszą zgadzać.

    1. Maciej pisze:

     Dlatego lepiej kupić jedną porządną parę na lata…

     1. kabak1991 pisze:

      Zgadzam się, myślę podobnie. Muszę przyznać że zastanawiałem się nad nimi, ale nad pierwszą wersją, choć wybrałem UE5 Unlimited. Jeszcze nie mam bo kupiłem teraz auto, słuchawki musiały ustąpić miejsca potrzebom niestety – życie, jak będę miał to się pochwalę. W sumie to szukam słuchawek głównie do rocka ale UE5 powinny starczyć do wszystkiego chyba 🙂

     2. Maciej pisze:

      Myślę że tak, miałem je tylko chwilę na uszach ale zrobiły na mnie dobre wrażenie. Lepsze nież TH900 MKI
      A dla siebie wybrałem T1 V2 i ani mi się śni zmieniać cokolwiek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy