Newsy: Coincident Statement Line Stage

   Kanadyjska firma Coincident Speaker Technology słynie z konstruowania zestawów głośnikowych, lecz także oferuje od ponad 20-u lat wysokiej klasy elektronikę; elektronikę opartą o lampy elektronowe – a z nimi przedwzmacniacze, końcówki mocy oraz jedną integrę. Oferta nie jest szeroka, ale za to dobrze przemyślana.

Taki też – dopracowany i z pomysłem – jest przedwzmacniacz Coincident Statement Line Stage. Oferuje możliwość podłączenia urządzeń zbalansowanych na wejściu i wyjściu, posiada oddzielny, dający duży zapas mocy zasilacz (zdolny napędzić nawet 100 watowy wzmacniacz), jak również transformatorową regulację głośności. W dodatku rozdzieloną na dwa pokrętła: osobne dla kanału lewego i prawego. Trzeba również wspomnieć o lampach, a to dlatego, że zastosowano rzadkie bezpośrednio żarzone triody DHT 101D. Lampy wynalezione przez Western Electric jeszcze przed sławnymi 300B i znane z tego, że moc mają wprawdzie mniejszą, ale za to dźwięk bardziej wyrafinowany i ze mniejszymi zakłóceniami. Sensownym uzupełnieniem całości jest przełącznik ground lift, dzięki któremu użytkownik może odłączyć masę, tak by móc wyjść ze szkodliwej pętki.

Cena w konfrontacji z innymi urządzeniami tej klasy jest bardzo umiarkowana i wynosi ca 25 tys PLN. Polskim dystrybutorem został gdański salon HiFi Ja i Ty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy