Relacja: High End Munich 2017 – systemy głośnikowe

Untitled design   Zacznijmy od rzeczy najlepszych. Najlepiej grającymi systemami tegorocznego Show w Monachium zdaniem HiFi Philosophy były:

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 083Blumenhofer Acoustics Gran Gioia MK 2 z elektroniką Mastersound

Brzmienie „totalne”, ogarniające całe pomieszczenie. Całkowicie oderwane od głośników, z pełną kulturą, właściwej wielkości źródłami i genialnym ogarnięciem muzyką. W sumie niemal ideał, audiofilskie spełnienie marzeń.

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 114Vox Palladian z elektroniką Audio Note

Nieznacznie tańszy brat topowych Vox Olympian. Główna różnica dotyczy toczonych w drewnie a nie odlewanych z metalu trąbek wysokotonowych. Większe źródła i dźwięk bardziej dobitnie podkreślający wszystkie cechy indywidualne względem spokojniejszego i mniej „szalejącego” Blumenhofera. Fantastyczny ogólnie spektakl, jeden z najlepszych na świecie.

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 126Rockport Avior z elektroniką Ear Yoshino i magnetofonem Denona.

Najwyższe mistrzostwo kultury  i elegancji poparte doskonałością wszystkich aspektów. Nikt nie chciał stamtąd wychodzić. Czysta rozkosz.

 

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 131Raidho D5.1 z elektroniką Avic Acoustics

Większy format identycznego stylu co opisany w recenzji modelu D2. Potężny dźwięk o najwyższym mistrzostwie i niezwyklej sile fascynowania słuchacza. Granie promieniotwórcze, radioaktywne, zabójcze. Tutaj za sprawą elektroniki inaczej się wprawdzie nazywającej, ale tak naprawdę samego Raidho.

 

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 164Ayon Audio Lumen White z elektroniką Ayona

Dźwięk wyrównany na przekroju całego pasma, ciepły i aksamitny. Nieznaczna przewaga czynnika wyraźności nad gładzią, ale przede wszystkim brzmienie podane z pasją, elektryzujące, zdecydowanie lepsze niż to na ostatnim warszawskim AVS. Bez wątpienia jedno z kilku najlepszych.

 

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 100Zelaton Stage z elektoniką YS Sound (para końcówek za 150 tys. euro) i gramofonem Refent Audio z flagową wkładką Audio Techniki.

Elektronika szyta dokładnie na miarę głośników i podobno może zostać uszyta pod każde inne, jeżeli tylko kogoś stać będzie, bo tanie te monobloki nie są. Brzmienie zgodne z nazwą „Stage”. Autentyczna scena – pełna życia i tego wszystkiego czego oczekuje nawet najbardziej rozkapryszony audiofil. Cały wszechświat muzyką. Genialne oderwanie dźwięku od membran i genialna tego dźwięku postać. A na aż takie brzmienie system nie wyglądał…

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 108Marten Coltrane Tenor2 z elektroniką Nagry, MSB i własnymi końcówkami mocy

Słodki, ciepły, niezwykle finezyjny i super stereofoniczny dźwięk. Też pełne oderwanie i także bezmiar rozkoszy.

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 001Kompletny zestaw firmy Thöress

Mocny, niezwykle żywy dźwięk z elektroniki zrealizowanej całościowo metodą point-to-point. Genialna reprodukcja rocka, ale też każdej innej muzyki. Wybitny realizm i super drajw w połączeniu z najwyższą kulturą. Firma niszowa, mało znana, a klasa absolutnie mistrzowska.

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 078Kharma Enigma Veyron4 z własnymi końcówkami mocy i okablowaniem plus SACD dCS i flagowy gramofon Transrotora.

System uniwersalny i perfekcyjny pod każdym względem za zabójcze pieniądze (circa 1,5 mln. euro). Nieznaczne ocieplanie i upiększanie, ale w sumie rewelacja i też najściślejsza elita.

 

 

W dziale nieco tańszych ale też świetnych wymienić można:

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 090Totem Element z elektroniką Acoustic Arts

Nie aż na miarę Blumenhofera czy Vox Palladian, ale także niezwykle wciągające brzmienie na bazie wyrównanego pasma.

 

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 107Boenicke W13 z eletroniką CAD i okablowaniem Chorda (który firmował ten pokój)

Ciepło, podkreślony środek, detaliczny bas, leciutko złagodzone soprany, fenomenalna przestrzeń.

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 049Verity Audio z elektroniką Audia Flight

Po raz pierwszy wśród wyróżnionych przedstawiciel bardziej chłodnego aniżeli ciepłego brzmienia, tutaj wspieranego niesamowitą wręcz sceną. Fantastyczne do tego soprany i niezwykła jak na system tranzystorowy muzykalność.

 

 

 

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 148Największym bez wątpienia utrapieniem wystawy był brak wysokiej klasy brzmień za umiarkowane pieniądze. Pod tym względem zupełna niemal pustynia i jako jedyne można wyróżnić nowe monitory Dynaudio The Special Forty z elektroniką NAD.

 

 

Natomiast w dziale „Rozczarowania” brylowały:

Munich High End 2017 HiFi Philosophy 115 Munich High End 2017 HiFi Philosophy 105 Munich High End 2017 HiFi Philosophy 081 Munich High End 2017 HiFi Philosophy 058

 

 

 

 

Ustawione w złym, zupełnie nie pasującym pomieszczeniu największe tuby Avantgarde. Sam wystawca był świadom porażki, a przecież one są tak naprawdę fenomenalne.

Głośniki Einstein z własną elektroniką i gramofonem TechDas Two. Piłowanie uszu, niemalże wstrzykiwanie w nie jadu. Koszmar.

Źle postawione flagowe Diapasony, tu jeszcze doposażone w super tweetery, których kompletnie nie było słychać. Ta prezentacja nawet nie umywała się do pokazu z Warszawy, gdzie nie było super tweeterów, ale byli ludzie umiejący zestawiać i dobrze ustawiać tory.

Wilson Alexia i w innym pomieszczeniu flagowe Alex – w obu przypadkach z towarzystwem wyśmienitej elektroniki i pożałowania godnym względem oczekiwań efektem.

2 komentarzy w “Relacja: High End Munich 2017 – systemy głośnikowe

  1. 1piotr13 pisze:

    Nic tylko kupować….

    1. PIotr Ryka pisze:

      Wystawy, jak to wystawy, są przede wszystkim do oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy