Recenzja: Dynaudio Focus 340

Dynaudio_Focus_340_Front   Po udanym spotkaniu z głośnikami Castle Howard nadeszła pora sięgnąć nieco wyżej na skali głośnikowych przewag, a sięgając ucapiłem głośniki wymienione w tytule, stanowiące chlubę dystrybutora, bardzo zadowolonego z wyników ich sprzedaży, pozostających następstwem zainteresowania klientów ładnym wyglądem i pozytywnych efektów przedzakupowych odsłuchów. Można w tej sytuacji domniemywać, iż recenzja ta powstaje bardziej z dobrej woli niż marketingowych potrzeb, mam jednak nadzieję, że żywiona jest przynajmniej przy okazji jakaś ciekawość mojej opinii i jakieś nadzieje na jeszcze większy rozgłos.

Dynaudio_Focus_340_013

Dynaudio Focus 340

Głośniki są takie w sam raz. Pochodzą od firmy bardzo przebojowej, zdobywającej rynek w szybkim tempie, a przy tym pochodzącej z kraju sympatycznego i lubianego, jakim jest Dania. W Danii te Focusy są projektowane i w Danii je produkują, przy czym Duńczycy należą do tych niezbyt licznych nacji, które z własnego kraju ogromnie są zadowolone i bardzo z niego dumne. Należy zatem podejrzewać, iż duma ta i zadowolenie udzielają się także produkowanym tam wyrobom, czerpiącym na swój użytek z duńskiej gospodarności i kultury materialnej. I pomyśleć, że w pamiętnikach Jana Chryzostoma Paska możemy się natknąć na kąśliwe uwagi pod adresem nieciekawej jak również ubogiej duńskiej rzeczywistości, która to rzeczywistość w następnych wiekach tak bardzo polską prześcignęła. Ale to tak tylko na marginesie, tytułem historycznej refleksji nad odmiennymi kolejami losu narodów.

Oczywiście Dynaudio Focus 340 nie są w sam raz tylko dlatego, że są duńskie. Są takie także z tego względu, że gabaryty mają w sam raz do przeciętnego mieszkania i cenę w sam raz dla przeciętnego obywatela ukierunkowanego na audiofilskie uroki. Przyjrzyjmy się bliżej.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

1 komentarz w “Recenzja: Dynaudio Focus 340

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy