Recenzja: Lector CDP 7 TL

Lector CDP 7 TLOto kolejny odtwarzacz na mojej recenzorskiej tapecie i ponownie z wyższej półki, bo co tu kryć, takie właśnie lubię. Są zapewne (miejmy w każdym razie taką nadzieję) dobre odtwarzacze i w innych przedziałach cenowych, ale jakoś nie dane mi było dotąd na nie natrafić, i trudno, pozostaje cierpliwie czekać.
Tymczasem Lector 
CDP 7 to wyrób włoski, zatem już z samego pochodzenia specyficzny i kontrowersyjny, bo Włochy są bez wątpienia swoistym enfante terrible produkcji przemysłowej; ojczyzną wyrobów i marek tak sławnych jak Bugatti, Gorgonzola czy Versace, a zarazem synonimem blichtru oraz wydrwigroszy żerujących na naiwnych turystach. Biorąc z tej mieszanki to co najlepsze natrafiamy na klasyczny włoski styl, cechujący się od strony estetycznej odwagą, wyrafinowaniem i najwyższej klasy elegancją, a od strony technicznej dążeniem do ekstremalnych osiągów. Ile z tego odnajdziemy w Lectorze? Cóż, jego cena, mimo iż dość pokaźna, z miejsca studzi wygórowane oczekiwania. Za dwanaście tysięcy złotych nie dostaniemy odtwarzaczowego odpowiednika Ferrari czy Lamborghini – nie ma takiej możliwości. Wciąż jednak jesteśmy pod słońcem Italii, a tutaj wszystko może się zdarzyć, nawet piękna wieża, choć krzywa.

Pokaż cały artykuł na 1 stronie

2 komentarzy w “Recenzja: Lector CDP 7 TL

 1. Maciej pisze:

  Witam Pana,
  Jako posiadacz zarowno Lectora jak i glosnikow Diapasona ktore z 12at7 polecilby Pan najbardziej?
  Jestem fanem Brimara ktorego uzywalem do pre amp i wzmacniacza Crofta, niestety zestaw zostal sprzedany razem z lampami wiec nie mam mozliwosci ich odsluchu.

  Dziekuje za porade.
  Maciej

 2. Piotr Ryka pisze:

  Do Diapasona pewnie Mullardy, ale do Lectora już niekoniecznie (choć może właśnie?). Proponowałbym najpierw skontaktować się z http://tubes-store.eu/pl/content/8-opinie-i-rekomendacje – oni pożyczają chyba lampy za kaucją. Bo tak w ciemno jedne, to ciężka sprawa. Brimar owszem, ale oryginalny, a te późniejsze powstawały w Indiach i nie były dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy