Newsy: Zminiaturyzowane iFi iUSB3.0

iFi iUSB3 Nano HiFiPhilosophy_01   Jak nie trudno się było domyślać, firma iFi Audio postanowiło wprowadzić do swojej oferty zminiaturyzowaną wersję swojego najnowszego regeneratora sygnału USB – iUSB3.0. iUSB3.0 NANO bo taką nazwę nosi nowy produkt Brytyjczyków jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena detaliczna wynosi 999 złotych.

iFi iUSB3 Nano HiFiPhilosophy_04Regenerator iUSB3.0 Nano ma swój własny zewnętrzny zasilacz (iFi iPower) dołączony do zestawu. Do dyspozycji użytkownika oddano jedno wejście USB w standardzie 3.0 do podłączenia sygnału audio z komputera, oraz dwa różnorodne wyjścia USB. Jedno z z nich zapewnia jedynie linię zasilania,natomiast drugie dostarcza zarówno zasilanie, jak i cyfrowy sygnał audio. Urządzenie posiada  przełącznik, który powoduje wymuszenie utrzymywania stałego napięcia 5V dla linii zasilania urządzenia, dzięki czemu komputer zawsze widzi konwerter i nigdy nie przerywa połączenia.

Zastosowana aktywna eliminacja szumów (Active Noise Cancellation, w skrócie ANC) pozwala na uzyskanie poziomu szumów jedynie 0,5uV. Wykorzystano tu doświadczenia branży sprzętu wojskowego, a konkretnie systemu eliminacji zakłóceń francuskiego producenta radarów Thales, którego model Spectra korzysta z powyższego rozwiązania, stanowiąc podstawowe wyposażenie zaawansowanego myśliwca przewago powietrznej Rafale marki Dassault. Technologia ta stała się zarazem jednym z podstawowych układów urządzeń typu USB marki iFi Audio.

iFi iUSB3 Nano HiFiPhilosophy_05Przy pomocy układów nazwanych przez producenta REclock i REgenerate iUSB3.0 Nano od nowa generuje sygnał audio USB wolny od jittera obecnego w sygnale z komputera. Układ REbalance eliminuje składową stałą i przywracają właściwą, symetryczną i pozbawioną zakłóceń postać sygnału USB.

Wdrożenie obsługi USB3.0 pozwala na pracę z sygnałami o przepływności do 5 Gb/s. Regenerator iUSB3.0 Nano jest zgodny ze specyfikacją ładowania Bus Charge 1.2, co pozwala na szybkie ładowanie podłączonych urządzeń.

Dane techniczne iFi iUSB3.0 NANO:

 • Napięcie wyjściowe: 5V +/-0,5%
 • Prąd wyjściowy: 2,1APoziom szumów: 0,5uV
 • Transmisja USB3.0: 5,0Gbps
 • Napięcie wejściowe: AC 100-240V, 50/60Hz (zasilacz iFi w zestawie)
 • Pobór mocy: < 15W (włączając w to urządzenia zasilane z USB)
 • Wymiary: 87 x 28 x 68mm
 • Masa: 141g

Wyłącznym polskim dystrybutorem marki iFi jest firma: Moje Audio

4 komentarzy w “Newsy: Zminiaturyzowane iFi iUSB3.0

 1. Miltoniusz pisze:

  Czy producent odnosi się jakoś do tego jak wersja nano ma się do tej dorosłej?

 2. Piotr pisze:

  Witam, czy porównywał ktoś wpływ na brzmienie tego iusb 3.0 nano do iusb 3.0 micro ? Ciekaw jestem bo cena jego jest 100 niższa.

 3. Piotr pisze:

  Oczywiście miałem na myśli 100 %

 4. Daishinkan pisze:

  To czym to się niby różni od tego pełnowymiarowego poza właśnie wymiarami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy