Newsy: Trilogy 906

Trilogy 906 03 HiFi Philosophy   Na naszym rynku wkrótce pojawi się przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 906. Będzie on w sprzedaży od grudnia 2015 w cenie 5.490 złotych.

Producent starał się w modelu 906 wykorzystać jak nawięcej rozwiązań technicznych z droższego przedwzmacniacza gramofonowego Trilogy 907. Zachowane zostało techniczne pokrewieństwo, ale 906-ka jest znacznie tańsza.

Trilogy 906 01 HiFi PhilosophyProjektant Nic Poulson drobiazgowo dobrał wszystkie podzespoły i przeanalizował wszystkie układy pod kątem optymalizacji jakości dźwięku. 906 nie ma w torze żadnych tanich scalonych wzmacniaczy operacyjnych. Stopnie wzmacniające są w pełni dyskretne i pracują w klasie A single ended. Zastosowano aktywne źródła prądowe i kaskodowe układy wzmacniające bez globalnego sprzężenia zwrotnego.

906 obsługuje zarówno wkładki MM i MC. Jest też możliwość dopasowania impedancji wejściowej do wkładki. Do ustawienia wzmocnienia oraz impedancji służą przełączniki umieszczone na spodzie urządzenia. Do wyboru jest sześć wartości rezystancji (od 70Ω do 47kΩ) oraz cztery wartości pojemności (od 100 do 420 pF). Wmocnienie może mieć wartość 40dB lub 60dB. Do dyspozycji jest wejści RCA LR i wyjście RCA LR.

Trilogy 906 02 HiFi PhilosophyWzmacniacz ma szerokie pasmo i niskie zniekształcenia. Krzywa korekcyjna RIAA jest zrealizowana przy pomocy układu zbudowanego z precyzyjnych elementów pasywnych. DC servo eliminuje potrzebę wykorzystania wyjściowych kondensatorów o dużej pojemności. Zasilacz liniowy o niskim poziomie szumów ma solidny transformator i wysokiej jakości kondensatory. Napięcia zasilające są stabilizowane bez użycia tanich układów scalonych.

906 jest produkowany ręcznie w Anglii. Standardowo wzmacniacz jest produkowany w srebrnym wykończeniu. Za dopłatą dostępne są inne wersje kolorystyczne.

Wyłącznym dystrybutorem marki Trilogy na terenie polski jest firma: Moje Audio 

Dane techniczne:

  • Wymiary SWG: 140 x 48 x 220 mm
  • Wymiary SWG: 140 s 48 s 230 mm (z konektorami)
  • Masa: 1,7 kg
  • Charakterystyka częstotliwościowa względem krzywej RIAA: 20-20k Hz +/- 0.25dB
  • Wzmocnienie:  40dB lub 60dB
  • Pobór mocy: 4W
  • Impedancja wyjściowa: 150Ω
  • Faza: prawidłowa (nieodwrócona)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy