Newsy: Coincident Speaker Pure Reference Extreme w salonie HiFi Ja i Ty

Miło nam poinformować, że flagowe kolumny kanadyjskiego producenta stoją “pod prądem” w naszym salonie. Pure Reference Extreme są kolumnami wyjątkowymi, co sugeruje w nazwie sam producent i właściciel firmy – Israel Blume.

Na czym ta wyjątkowość polega? Niewiele jest kolumn na rynku konsumenckim, które są pełnopasmowe, tzn. przenoszą pasmo akustyczne od 20 Hz do 20 kHz. Jeszcze mniej można znaleźć wśród nich takich, które mają wysoką sprawność. Pure Reference Extreme spełniają oba warunki. Konstrukcje te zbudowano modułowo: do odtwarzania wysokich i średnich tonów konstruktor użył ceramicznych głośników Accutona, które pracują od 110 Hz w górę. Według niego użycie właśnie tych głośników pozwala na osiągnięcie wyjątkowej spójności w zakresie wysoko-średniotonowym – tak jakby grał jeden głośnik Do odtwarzania zakresu poniżej 110 Hz konstruktor wybrał po 2 papierowe głośniki o średnicy 30-tu centymetrów na stronę w oddzielnej obudowie.

 

 

 

 

Całość zestawu ma sprawność o wartości 94 dB, wobec czego z pewnością Coincident Speaker Pure Reference Extreme mogą brać pod uwagę także posiadacze wzmacniaczy lampowych o niedużej mocy, np. opartych o lampę 300B.

Polskim dystrybutorem kolumn Pure Reference jest firma: HiFi Ja i Ty

3 komentarzy w “Newsy: Coincident Speaker Pure Reference Extreme w salonie HiFi Ja i Ty

 1. Tadeusz pisze:

  Te papierowe 30-stki ,rozumie,że są w środku w tych subach na których
  stoi ta ścięta piramidka z głośnikami ?

  1. AAAFNRAA pisze:

   Ta, po dwie na lewej ściance kolumny.

 2. Tadeusz pisze:

  Słabo wyeksponowane ,no chyba,że nie ma się czym chwalić ? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy