Newsy: Nowa integra marki Classé

Classe Sigma 2200i HiFiPhilosophy_04   Kanadyjski producent audio Classé zaprezentował pierwszy wzmacniacz zintegrowany ze swojej premierowej serii Sigma. Classé Sigma 2200i ma dostarczać moc 200 W na kanał i wyposażony jest w szeroką paletę złączy analogowych oraz cyfrowych. Urządzenie zostało zaprojektowane pod kątem dostarczenia prawdziwie audiofilskiej jakość, pozostając przy tym stosunkowo niedrogimi i mniejszymi od high-endowych produktów tej marki.

Classe Sigma 2200i HiFiPhilosophy_02W modelu Sigma 2200i projektanci wykorzystali rozwiązania wprowadzone we wzmacniaczu mocy Sigma AMP2 i procesorze Sigma SSP. Dzięki temu, mimo zastosowania jednej obudowy, ten debiutujący wzmacniacz pozostaje w pełni audiofilską konstrukcją. Wykorzystując bezpośrednie  połączenie sekcji przedwzmacniacza DSP z wejściem wzmacniacza DSP projektanci Classé wyeliminowali straty związane z konwersją cyfrowo-analogową i analogowo-cyfrową, a także szum i zniekształcenia współpracujących obwodów analogowych. Ponadto zachowując cyfrowe sygnały w zero-jedynkowej postaci, od wejścia aż do filtra wyjściowego wzmacniacza, Classé skróciło tor sygnałowy, co przekłada się na lepszy dźwięk i niewiarygodne możliwości urządzenia w odniesieniu do jego ceny.

W najnowszym wzmacniaczu inżynierowie wykorzystali sekcję stereo procesora stosowanego w wiodącym przedwzmacniaczu Sigma SSP, która obejmuje wejścia USB typ A i B, Ethernet do strumieniowania AirPlay i DLNA, koncentryczne, optyczne, wejścia analogowe XLR i RCA oraz opcjonalne (jak w CP-800 i Sigma SSP) gramofonowe. Classé dodało do swojego wzmacniacza także cztery wejścia HDMI, zapewniając użytkownikom wygodę korzystania ze źródeł AV, takich jak dekodery telewizji kablowej, odtwarzacze Blu-ray i konsole do gier.

Classe Sigma 2200i HiFiPhilosophy_01Dotykowy ekran urządzenia zapewnia dostęp do wielu funkcji, takich jak kontrola barwy w cyfrowej domenie, 9-zakresowy korektor PEQ na kanał oraz elastyczne zarządzanie basem. Wyjście subwoofera wyprowadzone jest wprost z wbudowanego przetwornika C/A, a kontrola IP obejmuje obsługę aplikacji Android oraz iOS.

Sekcję wzmacniacza tworzą zasilanie, układ DSP i obwód końcówki mocy, które wywodzą się z modelu AMP2. Dzięki temu najnowsza konstrukcja Classé jest prawdziwie potężnym wzmacniaczem zintegrowanym high-res. Urządzenie z łatwością może wysterować praktycznie dowolny zespół głośnikowy dostępny na rynku.

Sigma 2200i wykorzystuje obudowę o wysokości 3U (14 cm) i wymiarach podstawy takich samych jak pozostałe konstrukcje z serii Sigma. Dodatkowa przestrzeń w dolnej części przedniego panelu pełni rolę wlotu powietrza. Niewielki wentylator marki Noctua, zamontowany na tylnym panelu, pracuje z relatywnie niewielką ilością obrotów na minutę, dzięki czemu pozostaje praktycznie niesłyszalny, a łagodna cyrkulacja wewnątrz całej obudowy zapewnia obwodom i układom elektronicznym komfortową temperaturę pracy, zwiększając ich żywotność.

Classe Sigma 2200i HiFiPhilosophy_03Classé Sigma 2200i, podobnie jak pozostałe konstrukcje z serii Sigma wykorzystuje unikatowy system uchwytów, ułatwiający montaż urządzenia w specjalnych regałach instalacyjnych. Wszystkie potrzebne do montażu elementy dołączone są do zestawu i nie wymagają zamawiania dodatkowych komponentów.

Classé Sigma 2200i kosztuje 22 500 zł i powinien pojawić się w sprzedaży w przeciągu najbliższych tygodni.

Wyłącznym dystrybutorem marki Classé na terenie polski jest firma: Audio Klan

 

 

Specyfikacja techniczna Classé Sigma 2200i:

  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz-20 kHz, -1 dB przy 4 Ω
  • Moc wyjściowa: 2 x 200 W RMS przy 8 Ω, 2 x 400 W RMS przy 4 Ω
  • Impedancja wejściowa: 100 kΩ zbalansowane / 50 kΩ single-ended
  • Stosunek sygnał/szum: 97 dB
  • Zużycie energii w trybie czuwania: <0,5 W
  • Znamionowe zużycie energii: 185 W
  • Wymiary (S x W x G): 433 x 140 x 370 mm (bez złączy)
  • Waga (netto): 12,1 kg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy