Newsy: Kable głośnikowe HCS i sygnałowe HCI marki HIJIRI

Na rynek weszły nowe kable głośnikowe Hijiri HCS oraz interkonekty Hijiri HCI. Hijiri to marka japońskiej firmy Combak Corporation. Nowe kable to kolejny projekt pana Kiuchi-San.

Na tle innych kabli tego producenta HCS i HCI są stosunkowo przystępne cenowo. Dlatego w firmowych materiałach podkreślany jest dobry stosunek jakości do ceny, więc i  konkurencyjność kabli w swoich przedziałach cenowych. Do produkcji stosowane są specjalnie opracowane przewodniki i izolatory. Wykorzystywana jest miedź PCOCC najwyższej czystości. Poszczególne kable są wykonywane ręcznie.

Interkonekt HCI jest dostępny w wersji z wtykami RCA oraz wersji z wtykami XLR. Zastosowano w nim kierunkową miedź PCOCC, elementy z miedzi PCOCC pokryte rodem i elementy z pozłacanego mosiądzu. Terminale w kablach głośnikowych HCS wykonano z miedzi PCOCC i powleczono podwójnie, złotem oraz rodem.

Ceny Hijiri HCI z wtykami RCA wynoszą:

 • 0,75m – 3.590 zł
 • 1m – 3.790 zł
 • 1,5m – 4.390 zł

 

Ceny Hijiri HCI z wtykami XLR wynoszą:

 • 0,75m – 7.390 zł
 • 1m – 7.590 zł
 • 1,5m -7.990 zł

 

Ceny kabla głośnikowego Hijiri HCS wynoszą:

 • 2m – 7.190 zł
 • 2,5m – 8.690 zł
 • 3m – 10.190 zł

 

Polską dystrybucję marki Hijiri prowadzi firma Moje Audio

5 komentarzy w “Newsy: Kable głośnikowe HCS i sygnałowe HCI marki HIJIRI

 1. Michał pisze:

  Dziwi mnie tak duża rozbieżność cenowa między wersją RCA a XLR, chyba muszą się różnić czymś więcej niż tylko wtykami żeby dało się to uzasadnić.

 2. Tadeusz pisze:

  Pewnie PC ,polityka cenowa 🙂

 3. Muzyk - nie audiofil ! pisze:

  Mam od miesiąca głośnikówkę Hijiri HCS i interkonekt HCI. Moim zdaniem mistrzostwo świata. W moim systemie wciąż miałem problem ze znalezieniem złotego środka, większość drogich kabli, które miałem brzmiała zbyt analitycznie lub w druga stronę – zbyt miękko bez wystarczającej szczegółowości. Dopiero po wypożyczeniu głośnikówki Hcs okazało się, że można połączyć transparentność, stereofonię i piękne barwy, z decyzją długo nie czekałem, kabel miał być wypożyczony na tydzień, już 3 dnia zdecydowałem się na zakup i kabelek do dystrybutora nie wrócił 🙂 Decyzję o zakupie sygnałówki podjąłem już bez odsłuchów – nie żałuję !

 4. Krzysztof pisze:

  Ja zdecydowałem się na zakup kabla głośnikowego HCS po godzinie odsłuchu, miałem już interkonekty KIwami, i muszę napisać, że grają razem rewelacyjnie. Dla mnie szukanie interkonektów i głośnikówek już się skończyło, a było tych kabli…wiele.

 5. Krzysztof pisze:

  Zastanawia mnnie jak nowy glosnikowiec Hijiri HCI wypada w porownaniu do topowego Harmonixa Hs101-EXQ, przedwewszstkim jesli chodzi o kreowanie sceny,przestezeni i ilosci powietrza wokol instrumentow,EXQ byl wybitny jesli chodzi o scene. Czy mial ktos moliwosc odsuchu obu tych kabli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy