Newsy: Ayon CD-10

Ayon CD10 Front HiFi Philosophy 03    Austriacka firma Ayon Audio ma przyjemność zaprezentować swój najnowszy w kolekcji odtwarzacz SACD, mający za zadanie zastąpić dotychczasowe podstawowe modele tego producenta – CD-1x, oraz CD-07s. Nowy model otrzymał oznaczenie Ayon CD-10.

Wzornictwo nowego modelu kultywuje sprawdzone patenty: pancerna obudowa z czarnego, szczotkowanego aluminium ma identyczne gabaryty jak w starszym modelu, a mechanizm ładowania płyty niezmiennie przyjmuje postać masywnej akrylowej pokrywy z dociskiem magnetycznym. Różnicę sygnalizują tylko: powiększony wyświetlacz pokazujący większą ilość informacji, no i oczywiście dyskretne oznaczenie modelu na przedniej ściance. Pod maską znajdziemy m. in. pojedynczy 32-bitowy przetwornik AKM o częstotliwości próbkowania 768 kHz (obrabia on również sygnały DSD 256) oraz triodę 6H30 w stopniu wyjściowym. Szef Ayon Audio podkreślił, że nowy odtwarzacz prześciga wszystkich poprzedników w swojej kategorii cenowej, nie tylko pod względem parametrów i walorów użytkowych, ale przede wszystkim klasy brzmienia.

Podobnie jak droższy model CD-35, tak i CD-10 posiada modułową budowę, co umożliwia zakup w jednej z dwóch wersji: standardowej lub podrasowanej Signature. Ta ostatnia wyposażona jest w najnowszy procesor DSP umożliwiający konwersję sygnałów PCM w rozdzielczości do 24/192 na DSD (128x lub 256x) oraz w topowe kondensatory sprzęgające Mundorf z serii Supreme. Istnieje również możliwość upgradu modelu podstawowego do wersji Signature.

Cena wersji standardowej wyniesie 16.900 PLN, zaś wersja Signature jest o 4.190 PLN droższa.

Wyłącznym dystrybutorem marki Ayon Audio jest firma: Nautilus

2 komentarzy w “Newsy: Ayon CD-10

 1. Tadeusz pisze:

  A zdjęcia od tzw. „doopy strony” nie uświadczysz na stronie Dystrybutora ani Producenta.
  O tyle to dziwne ,że np. Producenci samochodów jak już nowy model wyjdzie z fazy prototypu i ograniczonej prezentacji na Salonach samochodowych , trafi do sieci sprzedaży to już można sobie wszystko dokładnie pooglądać .
  W tym przypadku Salony audio mają go już w swojej ofercie ale prezentacja na stronach zawiera tylko zdjęcie i opis Producenta .
  Rozumie,że wszystko jest teraz produkowane w Chinach czy na Tajwanie jak w przypadku Ayona ,
  jest tam pewnie nowocześniejszy park maszynowy i wyższa kultura pracy jak w Europie i Stanach ale ten konkretny Producent jakiś dziwnie tajemniczy jest i zacznę chyba wierzyć w te teorie spiskowe naj ego temat ,które pojawiają się w sieci .

  1. Michał pisze:

   Jakie to teorie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy