Newsy: Audio Research GSi75

GSi75_2 (2)   Audio Research GSi75 – wielofunkcyjny wzmacniacz zintegrowany, trzeci członek rodziny Galileo (G-series), wszedł wreszcie do produkcji. Wersja pokazana jako prototyp, na Targach High End 2014, w Monachium, różniła się nieco od wersji produkcyjnej – ta ostatnia przybrała trochę większe rozmiary, została wyposażona w większą ilość funkcji i będzie działać lepiej – wszechstronność tego wzmacniacza można swobodnie porównać do szwajcarskiego scyzoryka.

GSi75_1GSi75 posiada taką samą przejrzystość, dynamikę i bezpośredniość przekazu, do jakiej przyzwyczaiły nas dwa pozostałe urządzenia z serii „G”, przedwzmacniacz GSPre i wzmacniacz mocy GS150. Pod względem wizualnym jest po prostu piękny, dzieli on tę samą estetykę co jego kuzyni, do której zaliczają się spawane, ręcznie wykończone chassis ze szczotkowanego aluminium, czarna, matowa pokrywa transformatorów, czarne uchwyty umieszczone po bokach urządzenia, a także zdejmowana, perforowana osłona lamp próżniowych. Seria Galileo jest pod względem designu nowością w ofercie firmy. Główny projektant, Livio Cucuzza podczas projektowania zainspirował się wyglądem dwóch urządzeń Audio Research, które powstały w latach 70-tych – przedwzmacniaczem SP1 i końcówką mocy D79. Nowa seria otrzymała jednak znacznie szlachetniejszą stylistykę, bardziej przystającą do wyglądu współczesnych urządzeń klasy High-End.

GSi75 to znacznie więcej niż zwykły wzmacniacz zintegrowany – pojedyncza obudowa mieści w sobie zarówno wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy, wzmacniacz słuchawkowy jak i stopień phono; wszystko, czego będzie potrzebował użytkownik, to cyfrowe źródło dźwięku, gramofon oraz para głośników. Dzięki znakomitej, lampowej sekcji wzmacniacza słuchawkowego, będzie można również wykorzystać swój ulubiony zestaw słuchawek.

GSi75_4Przetwornik DAC we wzmacniaczu GSi75, jest najbardziej zaawansowanym projektem przetwornika, opracowanego przez Audio Research. DAC akceptuje sygnały o częstotliwości próbkowania osiągającej wartość 384kHz, a także sygnał DSD 64 i 128, zarówno w formacie natywnym, jak i DoP poprzez wejście USB. Natywny bitstream DSD jest dekodowany bez wykorzystania konwersji pośredniej do PCM. Obok wejścia USB, użytkownik otrzymuje również cyfrowe wejścia typu Toslink i RCA. Do wyboru mamy łagodne i strome filtry oraz upsampling do wartości 352kHz lub 384kHz. Nie jest wymagany osobny sterownik dla komputerów typu Mac, po raz pierwszy w ARC udostępniono technologię umożliwiającą wykorzystanie portu USB do współpracy z Aurenderem.

Sekcja phono została wyposażona w regulowany poziom wzmocnienia – 45dB lub 62dB – aby można było wykorzystać zarówno wkładki typu MM, jak i MC. Użytkownik posiada możliwość wyboru z pilota lub poprzez dotykowy panel impedancji wejściowej (47k, 1000k, 500, 200 lub 100 omów).

GSi75_3Oprócz wejść cyfrowych i wejścia phono, urządzenie wyposażono również w trzy wejścia SE, z których jedno może zostać skonfigurowane jako wejście pass-through dla kina domowego. GSi75 posiada również wejście przystosowane dla pilota podczerwieni i daje się sterować poprzez port RS-232. Wzmacniacz wyposażony jest w dwie lampy sterujące 6H30 i cztery lampy KT150 w stopniu wyjściowym – powinny one umożliwić działanie urządzenia przez okres 3000 godzin. Aby zapewnić właściwy komfort użytkowania, wzmacniacz otrzymał 4- i 8-omowe wyjścia głośnikowe.

Wzmacniacz jest już dostępny w ofercie polskiego dystrybutora za cenę 77800 zł.

Dystrybutorem marki Audio Research w Polsce jest firma: Audiofast

2 komentarzy w “Newsy: Audio Research GSi75

  1. AAAFNRAA pisze:

    Jeżeli chodzi o segment „scyzoryków” to GSi75 jest na mojej liście życzeń. Szkoda tylko, że cena taka trochę nieludzka 🙁
    Będzie recenzja? Cayin CS-55A jest 10x a ifi Audio Retro Stereo 50 7x tańszy, ciekawe czy AR okaże się aż o tyle lepszy? Wiadomo, nie ta liga, ale czy potwierdzą się słowa Sylwii Jaśkowiec o Charlotcie Kalli: „Minęła mnie jak porsche furmankę”? 🙂

    1. Piotr Ryka pisze:

      Nie wiem czy będzie recenzja. Jeszcze o tym nie rozmawiałem, tak więc nie mogę obiecać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy