Newsy: Accuphase E-270

accuphase-e-270-hifi-philosophy-02   Japońska firma-legend świata audio, Accuphese ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, podstawowego modelu wzmacniacza zintegrowanego. Nowa konstrukcja otrzymała oznaczenie Accuphase E-270 i powinna zadebiutować na naszym rynku wraz z początkiem zbliżającego się wielkimi krokami roku 2017. Cenę dla polskich konsumentów oszacowano na poziomie 23.900 PLN.

Najnowsza integra Accuphase wykazuje więcej punktów wspólnych ze swoimi high-endowymi pobratymcami, takimi jak wzmacniacze E-600, A-200 czy też C-3850, aniżeli ze swoim prawowitym poprzednikiem. W nowym modelu znaleźć można m. in.:

  • tranzystory mocy z równoległą konfiguracją push-pull w stopniu końcowym (tzw. wzmacniacz instrumentacyjny, który pozwala na pełniejsze wykorzystanie toru symetrycznego)
  • sterowane układami logicznymi przekaźniki MOS-FET w zabezpieczeniach głośników
  • kondensatory zasilania o zwiększonej pojemności, detekcję sygnału ujemnego sprzężenia bezpośrednio przy zaciskach głośnikowych
  • firmowy układ bezrezystancyjnego modułu sterowania głośnością AAVA.

accuphase-e-270-hifi-philosophy-01Dzięki tym gruntownym zmianom osiągnięto ekstremalnie niską impedancję wyjściową skutkującą wysokim współczynnikiem tłumienia (wzrost dwukrotny, aż do 400!) oraz o 23 % niższym poziomem szumów własnych. Dodajmy w tym miejscu, że poziom 400 to gwarantowana wartość teoretyczna, a w praktyce dochodzi on do 500. Accuphase E-270 oddaje 90 W na kanał przy obciążeniu 8 ohm i 120 W przy 4. Dodatkowo, do wzmacniacza można dokupić dodatkowy moduł przetwornika DAC-40.

Polskim dystrybutorem marki Accuphase jest firma: Nautilus Dystrybucja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy