Wydarzenia: Dzisiaj zaczyna się Audio Video Show 2016!

avs-2016-hifi-philosophy   Impreza właśnie rusza i zapowiada się obiecująco. Rozrośnięta do trzech dni i trzech dużych miejsc wystawowych oferuje łącznie 165 pokoi odsłuchowych i multum najwyższej klasy sprzętu. Nie będzie wprawdzie atrakcji na miarę zeszłorocznego Vox Olympian, ale szereg prezentacji zapowiada się nader ciekawie, a oceniać będziemy oczywiście po a nie przed, bo przecież inaczej nie wypada.

Z satysfakcją odnotowuję możliwość posłuchania wielu urządzeń pojawiających się dotąd jedynie w recenzjach lub reklamowych anonsach, na czele z takimi gwiazdami jak nowy Orpheus, nowe słuchawki Focala, czy wzmacniacze słuchawkowe Fostexa i Wells Audio. Ma być Metronome Kalista – genialny odtwarzacz CD, wielkie kolumny od Avantgarde, MBL, Cabasse, Wilson Audio i Rockporta; ma się zaprezentować szczytowa elektronika od Esoteric, wielkie lampy i gramofony oraz potężny wzmacniacz Naima, co to go jeszcze dobrze grającym nikt na własne uszy nie słyszał. Sam siedzę już na walizkach i jutro od rana zamierzam urzędować w audiofilskim terenie, czego i pozostałym życzę. A potem relacje, konstatacje, deliberacje, frustracje, owacje i refutacje – jak to zawsze przy tym Audio Video Show bywa.

17 komentarzy w “Wydarzenia: Dzisiaj zaczyna się Audio Video Show 2016!

 1. Tadeusz napisał(a):

  Recka Questyle CMA600i to jeszcze przed Wystawą czy już po ?

 2. Wiceprezes napisał(a):

  Niestety już po wystawie – egzemplarz testowy pojechał się lansować właśnie na AVS 😉

 3. Piotr napisał(a):

  Ja tez właśnie w drodze na AVS. Będzie się działo ….

 4. PIotr Ryka napisał(a):

  Nie jest źle. Wróciłem z Wells Audio Headtrip. Bestia.

  1. 3mm napisał(a):

   Nadaje się do HE-6?

   1. PIotr Ryka napisał(a):

    Jak najbardziej. On był tworzony pod planary i to wyraźnie słychać. Mocy ma całą górę, co Audeze LCD-3 i HE-6 doskonale służy. Poza tym pięknie rozbudowuje przestrzeń, a ona jest często najsłabszą stroną słuchawek planarnych.

 5. Karol napisał(a):

  Na AVS byłem pierwszy raz. Niezapomniane wspomnienia, pełno ludzi z pasją i świetnie grającego sprzętu. Szkoda jedynie, że niektóre firmy postawiły słuchawki oraz wzmacniacze w tym samym pomieszczeniu co kolumny.

 6. Adam K. napisał(a):

  Panie Piotrze, strasznie nie mogę się doczekać recenzji tego słuchawkowca Wells Audio… ciekawe jak to zabrzmi…

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Dobrze zabrzmi, gwarantuję. Całkiem na surowo gra już fascynująco. Szkoda, że nie mam Abyss 1266, bo pod nie był strojony. Ale z innymi słuchawkami też znakomicie sobie radzi.

 7. Adam K. napisał(a):

  Panie Piotrze, a kiedy tak mniej więcej możemy się spodziewać tekstu o Wells Audio?

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Wziąłem go w stanie kompletnie surowym i uzgodniłem z samym twórcą, obecnym na AVS, że pogra przed recenzją około dwieście godzin. Wygląda więc na to, że recenzja będzie za jakieś dwa tygodnie.

 8. Tadeusz napisał(a):

  A ten Questyle CMA600i ,wrócił z Recenzentem z Wystawy ? 🙂

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Nie wrócił, bo był wystawiany na Narodowym a recenzent wracał z Sobieskiego. Ale się jego powrotem zajmiemy, bo część recenzji jest już napisana a obiekt jej wyjątkowo obiecujący.

 9. PIotr Ryka napisał(a):

  Chciałem przeprosić wszystkich nowo piszących za późne uwidocznienie ich postów, ale wczoraj byłem za bardzo zmęczony i zajęty załatwieniami, by mi przyszło do głowy rzucić okiem, czy nie pojawili się nowi komentatorzy. Raz jeszcze przepraszam.

 10. Łukasz napisał(a):

  Właśnie poczytałem chwile o tym Wells Audio Headtrip zapowiada się coś wyjątkowego strasznie jestem ciekaw jak zagra według Pana.

 11. PIotr Ryka napisał(a):

  Jeszcze formalność odnośnie Wells Audio Headtrip. Polska cena wersji podstawowej to 32 000 PLN, a wersja maksymalna z dodatkowymi, ekskluzywnymi stopniami zasilania nie ma jeszcze dokładnej ceny, ale będzie to już pod 40 000 PLN. Ta ulepszona ma przyjechać po recenzję na wiosnę.

 12. Adam K. napisał(a):

  O kurczę… to skutecznie schłodziło moje zapędy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy