Newsy: Produkty marki Exogal dostępne w Polsce

Exogal Comet HiFiPhilosophy 01   Wraz z początkiem lipca łódzka firma Audio Atelier rozpocznie dystrybucję na terenie naszego kraju produktów amerykańskiego producenta Exogal.

Exogal to młoda, powstała w 2013 roku marka, którą założyli branżowi weterani, pracujący wcześniej między innymi dla sławnej firmy Wadia. Główny konstruktor firmy, Jim Kinne, był autor takich urządzeń tej legendy audio, jak 27 „decoding computer”, transport CD 270, czy Power DAC 790. Współtwórcy młodej marki deklarują, iż pragną produkować urządzenia gwarantujące maksymalną satysfakcję z odsłuchów, a nie takie do bicia rekordów w laboratoriach pomiarowych. Wszystkie produkty Exogal są wytwarzane ręcznie w siedzibie firmy, znajdującej się w amerykańskim stanie Minnesota.

Exogal Comet HiFiPhilosophy 05Pierwszym dziełem firmy jest high-endowy przetwornik cyfrowo-analogowy o nazwie Comet, obecnie proponowany w dwóch wersjach: podstawowej, kosztującej 3.000 dolarów. oraz ulepszonej Comet Plus, posiadającej lepszy zasilacz. Cena tego wariantu wynosi 3.500 dolarów.

Sercem Cometa jest układ DSP, składający się z aż sześciu przetworników cyfrowo-analogowych, pochodzących z wytwórni Texas Instruments – TI PCM 4104 (x4) dla wyjść głównych oraz TI PCM 5122 (x2) dla wyjścia słuchawkowego. Sygnał cyfrowy może zostać doprowadzony do Cometa za pośrednictwem jednego z czterech wejść cyfrowych, jakimi są asynchroniczne USB (PCM do 384/32bit, DSD64 i DSD128), AES/EBU (PCM do 192/24bit), SPDIF (PCM do 192/24bit) oraz Toslink (PCM do 96/24bit).

Exogal Comet HiFiPhilosophy 04Przetwornik został wyposażony w dwie pary wyjść analogowych – niezbalansowane RCA i zbalansowane XLR, które mogą pracować jednocześnie. Poziom głośności wychodzącego sygnału jest sterowany za pośrednictwem zaimplementowanego, w pełni symetryzowanego przedwzmacniacza pracującego w domenie cyfrowej. Samo rządzenie może być sterowane na dwa sposoby: pilotem zdalnego sterowania lub poprzez aplikację na smartfona albo tablet.

Comet ma na stanie wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy o gnieździe jack 6,3 mm, umieszczonym na boku urządzenia, z osobno regulowaną siłą głosu oraz własnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Exogal Comet HiFiPhilosophy 06Wymiary Cometa to 292 x 48 x 190 m, a urządzenie  występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: srebrnym i czarnym.

Źródło: Audio Atelier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy