Newsy: Nowe kolumny Trenner & Friedl

Trenner Friedl Osiris 01   Firma Moje Audio poinformowała nas o wprowadzeniu do sprzedaży najnowszej kreacji austriackiej manufaktury Trenner & Friedl o nazwie OsirisNowe kolumny zajmują w ofercie tego producenta miejsce pomiędzy modelami Art i Pharoah. Koncepcja konstrukcyjna jest pokrewna z modelem Ra.

Osiris to dwudrożny zestaw głośnikowy typu bass-reflex. Zastosowano jeden koncentryczny system głośnikowy z 6,5-calową sekcją basową i 1-calowym, tubowym głośnikiem wysokotonowym (compression driver). Koncentryczny system pomaga w aproksymacji źródła punktowego, z gładką charakterystyką fazową i dobrą odpowiedzią na sygnał schodkowy.

Membrana sekcji basowej jest wykonana z papieru i wielokrotnie powlekana balsamicznym lakierem lutniczym dla redukcji rezonansów i zwiększenia sztywności. W przeciwieństwie do innych rodzajów lakierów, ten zastosowany tutaj nigdy do końca nie twardnieje i dzięki temu nie wprowadza dodatkowych rezonansów. Membrana głośnika wysokotonowego wykonana została z tytanu.

Obudowa wentylowana/tubowa ma ujście tunelu od spodu. Według producenta kolumny powinny się dobrze sprawdzić zarówno w mniejszych jak i większych pokojach, w różnych ustawieniach. Jako najlepsze zalecane jest ustawienie w pobliżu ściany. Trenner & Friedl podaje też, że impedancja kolumn jest wyrównana co ułatwia współpracę ze wzmacniaczami, zwłaszcza lampowymi.

Obudowa modelu Osiris jest wykonana ze sklejki brzozowej. Zastosowano proporcje złotego podziału. Kolumny są standardowo wykończone w rożnych gatunkach orzecha (walnut nature, walnut amaranth, walnut mocca). Inne rodzaje wykończenia są wykonywane na indywidualne zamówienia. Obudowy są wielokrotnie lakierowane.

Do tłumienia komory rezonansowej wykorzystano austriacką wełnę owczą.W budowie zwrotnic zastosowano przede wszystkim podzespoły uznanej firmy Mundorf, natomiast wewnętrzne okablowanie pochodzi bezpośrednio z wytwórni Cardasa, podobnie jak i opatentowane terminale połączeniowe.

Dane techniczne Trenner & Friedl Osiris:

  • Impedancja: 8Ω
  • Efektywność: 88,7dB (2.83V/1m)
  • Pasmo przenoszenia: 38 Hz (-6dB) – 30 kHz (-3dB)
  • Wymiary: 850 x 360 x 370 mm
  • Masa: 25 kg

Cena detaliczna kolumn Trenner & Friedl Osiris 26.500 PLN.

Polskim oficjalnym dystrybutorem marki Trenner & Friedl jest firma Moje Audio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy