Newsy: iFi Audio iCAN SE

 iFi Audio iCAN SE 01   Już w kwietniu na polskim rynku pojawi się nowy wzmacniacz słuchawkowy iFi Audio iCAN SE. Jest to udoskonalona wersja popularnego wzmacniacza iFi iCAN. Cena nowej wersji wyniesie 1.399 złotych.

Wzmacniacz został wyposażony w dwa wejścia: liniowe, RCA oraz mini-jack 3,5mm, przy czym nie można wykorzystywać obydwu jednocześnie. Wyjście słuchawkowe ma postać gniazda jack 1/4 cala (6.3mm).

Użytkownik wzmacniacza dzięki zaimplementowanej, autorskiej technologi XBass ma możliwość dostosować charakterystykę niskich tonów do różnych rodzajów słuchawek oraz gatunków muzycznych. Do wyboru są trzy nastawy: off (pełne odcięcie od reszty układu), low i high.  Drugim autorskim rozwiązaniem firmy iFi, które znalazło swoje miejsce w najnowszej wersji wzmacniacza iCAN jest układ 3D Holographic Sound, który umożliwia odwzorowywanie zjawisk stereofonicznych podobnych do tych, jakie występują w wypadku odsłuchów głośnikowych. Zarówno XBass, jak i 3D Holographic Sound bazują na czysto analogowej modyfikacji sygnału, dzięki czemu nie mają tendencji do generowania dystorsji i zniekształceń.

 iFi Audio iCAN SE 02Wzmacniacz pracuje w klasie A i wykorzystuje oparty na elementach dyskretnych układ naśladujący lampowy charakter pracy (technologia TubeState). Wzmacniacz został opracowany zgodnie ze standardem iFi znanym jako  DirectDrive, ktrz oznacza, że w torze nie ma żadnych kondensatorów sprzęgających w układach wyjściowych. Wzmacniacz potrafi oddawać do 4.000mW mocy (przy 16Ω), co powinno wystarczyć do prawidłowego napędzenia nawet najbardziej prądożernych konstrukcji planarnych, a dzięki dodanej regulacji współczynnika wzmocnienia  (0dB, 12dB, 24dB), istnieje możliwość przystosowania mocy urządzenia dla szerokiej gamy słuchawek. iFi iCAN SE został zbudowany na bazie wysokiej jakości podzespołów takich jak kondensatory Elna Silmic, rezystory MELF i kondensatory C0G.

Wzmacniacz  iFi Audio iCAN SE korzysta również z nowego zasilacza iPOWER, którego budowa opiera się na technologii Active Noise Cancellation zapożyczonej od bliźniaczej marki AMR. Dzięki temu poziom szumów tła jest wyjątkowo niski i wynosi w paśmie audio tylko 1uV (w poprzedniej wersji 10uV).

Dane techniczne  iFi Audio iCAN SE:

 • Zniekształcenia THD: < 0.003% (400mV/150R)
 • Pasmo przenoszenia:  0.5Hz – 500kHz (-3dB)
 • Stosunek sygnał/szum: > 123dB(A)
 • Impedancja wyjściowa: < 1Ω
 • Poziomy wzmocnienia: 0dB, 12dB, 24dB
 • Moc: > 4000mW (16Ω)
 • Napięcie wyjściowe: > 10V (> 600Ω)
 • Pobór mocy: <5W w spoczynku, 12W maksymalnie
 • Napięcie zasilania: 100-240V AC, 50/60Hz
 • Wymiary SWG: 68 * 28 * 158 mm
 • Masa: 216 g

Polskim dystrybutorem marki iFi Audio jest firma: Moje Audio

3 komentarzy w “Newsy: iFi Audio iCAN SE

 1. Adam K. napisał(a):

  Panie Piotrze, mam pytanie. Które z wymienionych dwóch par słuchawek są Pana zdaniem trudniejsze do „napędzenia”, Beyerdynamic DT880 (250 ohm), czy Oppo PM-1 ?

  1. PIotr Ryka napisał(a):

   Jedne i drugie są łatwe.

 2. Adam K. napisał(a):

  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© HiFi Philosophy