Newsy: Auralic Aries Mini

Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_02  Auralic Aries Mini to streamer bezprzewodowy przeznaczony do podłączenia do domowych systemów audio/video. MINI nie tylko wykorzystuje większość możliwości oprogramowania i sprzętu pochodzących wprost z topowego ARIES, ale także wyposażono go w dodatkowe wyjście analogowe, wysokiej jakości wejścia sygnału cyfrowego oraz w możliwość zainstalowania opcjonalnego dysku twardego, dla każdego, kto nie chce inwestować w dedykowaną bibliotekę NAS.

Przystępny cenowo Auralic Aries Mini oferuje zaawansowaną, szerokopasmową transmisję poprzez protokół WiFi w praktycznie każdej częstotliwości próbkowania, w tym także Quad-Rate DSD / DXD. Wbudowane gniazdo pamięci masowej umożliwia podłączenie dysku twardego zgodnego ze standardem SATA i w rozmiarze 2.5 cala. Ułatwia to w zdecydowany sposób konstruowanie własnych bibliotek multimedialnych, które w tym tym wypadku nie wymagają ustanawiania oddzielnego serwera NAS w domowej sieci. Dodatkowo, wbudowany przetwornik cyfrowo – analogowy ESS Sabre: ES9018K2M wraz z szeregiem nowych funkcjonalności znacznie przybliża ARIES MINI do szerszego grona konsumentów, którzy niekoniecznie inwestują znaczne sumy na dedykowane komponenty HiFi/Hi-end.

Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_03Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_04Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_05Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_07

 

 

 

 

Aries MINI jest oparty na zastrzeżonej przez Auralic platformie sprzętowej Tesla, mającej moc obliczeniową 25 000 MIPs, czyli zdecydowanie więcej niż potrzeba, aby zdekodować szeroką gamę formatów audio, w tym AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA i WV. Jednostkę centralną stanowi czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A9 przy wsparciu  512MB wbudowanej pamięci typu DDR3. Dodatkowo producent zaimplementował w urządzeniu 4GB przestrzeni dyskowej dostępnej dla użytkowników.

Dostęp do muzyki zapisanej na PC / Mac lub NAS czy innych  miejscach zapewnia dedykowana aplikacja Auralica – DS Lightning, która w chwili obecnej jest dostępna na platformach marki Apple, jednakże już wkrótce dostępne będą wersje tego oprogramowania dla środowisk Windows, Android oraz Linux. Aplikacja umożliwia uzyskanie pełnej kontroli na urządzeniem, w tym także bezprzewodową obsługę poprzez urządzenia mobilne. Ponadto, DS Lightning jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi, takimi jak Tidal, Spotify, Pandora oraz SoundCloud.

Auralic_Aries_Mini_HiFiPhilosophy_01„Auralic Aries Mini rozpoczyna nową erę branży audio”, powiedział Xuanqian Wang, prezes AURALIC LIMITED.  „Celowo ustalona cena detaliczna w bardzo przystępnym punkcie daje możliwość wejścia w świat streamingu coraz większej grupie konsumentów, którzy mogą się cieszyć wygodą  oraz wysoką jakością muzyki.”

Auralic Aries Mini jest dostępny w dwóch wykończeniach: białym i czarnym w cenie 2249 PLN.

Dystrybutorem sprzętu na terenie Polski jest firma: MIP

4 komentarzy w “Newsy: Auralic Aries Mini

  1. Miltoniusz pisze:

    Przydał by się test transportów, np. Aries, Aries mini, MacBook air i jakiś Aurender. A tak przy okazji, czy jest szansa na test jakiegoś DACa Lampizatora, np. Euforii?

    1. Piotr Ryka pisze:

      Tak, muszę zadzwonić do Lampizatora. Z testami Auraliców też nie powinno być po zmianie dystrybutora kłopotów.

  2. dzezik pisze:

    Witam!
    Wygląda na to że nie powinno byc problemów ze sterowaniem tym urządzeniem za pomocą androida. Na androida jest pełno różnych aplikacji zgodnych z OpenHome. Ja od 10 lat uzywam Linn DS. Linn nigdy nie zaakceptował idei płyty CD więc produkowali tylko Gramofony a od ponad 10 lat są pionierami odtwarzaczy strumieniowych. Odtwarzacza CD w ich ofercie nie ma i nie było (był jeden ale szybko wycofany). I wygląda na to ze Auralica mozna obsługiwać aplikacjami dedykowanymi dla Linna, np Bubble DS Next czy Kinsky. Sam szukam wlasnie drugiego zrodla, i poza Linnem znalazłem Auralic, jest jakies dwa razy tańszy od Linna a mozliwośc uzycia tego samego serwera oraz tego samego kontrolera jest sporym plusem. Jedyny problem to ze za nieco ponad 3500 mogę kupić używanego Linna. Więc jeśli wielkość nie jest problemem to lepiej zainwestować w Specjalistów z kilkunastoletnim doświadczeniem. Ale bardzo kibicuje Auralicowi, to jest strzał w 10tke, Creative zamknęło projekt squezebox i w tym obszarze wielkości i ceny nie ma nic godnego uwagi od lat. Auralic zalałby rynek gdyby kosztował jakies 1000-1500. Ale i za 2200 warty jest zakupu. Przydało by sie dać lepszej jakości gniazda i zasilanie i jest prawdziwe rasowe Hi-Fi. Dzis każddy dodaje do swojego sprzetu opcje strumieniowania, nawet Google wypuściło Chromecast Audio. Ale wszystkie te rozwiązania są kiepskiej jakości protezą w porównaniu z tym co ponad 10 lat temu wypuścił na rynek Linn, Auralic jako jedna z nielicznych firm podeszła do tematu poważnie i nie zaproponowała jednocześnie ceny z kosmosu.

    1. PIotr Ryka pisze:

      Na wszystko zgoda, nie mogę jednak zgodzić się ze stwierdzeniem, że Linn nigdy nie zaakceptował idei płyty CD. Sławny Linn Sondek przez długi czas uchodził za jeden z kilku najlepszych CD świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sennheiser-momentum-true-wireless
© HiFi Philosophy